Hiszpańskie i włoskie media podają, że latem Pepe wzmocni drużynę Interu Mediolan. Jak podaje "Marca" mimo ofert z Chin obrońca zdecydował się pozostać w Europie, by mieć większe szanse na występ w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Informację podaje również włoski "Sky Sport", dodając, że obrońca już się porozumiał z władzami włoskiego klubu.

 

Zawodnikiem mocno zainteresowany był zespoł Habei Fortune. W kontekście przyszłości Portugalczyka spekulowano rownież o jego przenosinach do francuskiego PSG.

 

Od 1 lipca obrońca będzie wolnym zawodnikiem po tym, jak nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z Realem Madryt. Portugalczyk nie zaakceptował warunków zaproponowanych przez "Królewskich". Klub chciał przedłużyć umowę o rok, jednak Pepe chciał pozostać dłużej w stolicy Hiszpanii. Ostatecznie do porozumienia nie doszło i dziesięcioletnia przygoda Portugalczyka dobiegnie końca z początkiem lipca.

 

W obecnym sezonie Pepe jest czwartym obrońcą w hierarchii Zinedine'a Zidane'a, przegrywając rywalizację z Sergio Ramosem, Raphaelem Varane'em i Nacho. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 18 spotkań i strzelił jednego gola.