Superliga tenisistów stołowych: Kolping Frac wygrał z Morlinami

Kolping Frac Jarosław pokonał u siebie Morliny Ostróda 3:2 w sobotnim meczu 21. kolejki superligi tenisistów stołowych. Był to ostatni w tym sezonie występ drużyny z Podkarpacia przed własną publicznością.

Początek spotkania zapowiadał szybkie zwycięstwo zawodników z Jarosławia, bo reprezentant Czech Dmitrij Prokopcov i Brazylijczyk Gustavo Tsuboi wygrali swoje pojedynki z ostródzianami bez straty seta. Potem jednak punkty dla gości zdobyli Bartosz Such i Rosjanin Michaił Pajkow. W decydującym pojedynku Tsuboi pokonał w dwóch setach Robina Devosa.

Obie drużyny od dłuższego czasu zajmują miejsca w środku tabeli, więc niezależnie od wyniku sobotniego spotkania były pewne utrzymania w superlidze. Pingpongistów z Jarosławia czeka jeszcze poniedziałkowy mecz na wyjeździe z 3S Polonią Bytom. Ostródzianie zagrają w tym dniu z Palmiarnią Zielona Góra w Wieliczce.

Wiadomo już, że w nowym sezonie Kolping Frac zagra w całkowicie nowym składzie. Z zespołem rozstają się wszyscy zawodnicy: Tsuboi, Prokopcov i Kosowski. Natomiast z Morlin odejdą obaj obcokrajowcy.

- Pajkow, z tego co mi wiadomo, będzie grał w AZS Gdańsk, natomiast Devos przenosi się do Austrii - powiedział PAP trener ostródzian Tomasz Krzeszewski.