Dwóch kolejnych siatkarzy żegna się z ZAKSĄ

Siatkówka
Dwóch kolejnych siatkarzy żegna się z ZAKSĄ
fot. CyfraSport

Mistrzowski skład ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przechodzi kolejne metamorfozy. Po blisko dziesięciu latach z klubem żegna się Dominik Witczak, zaś na pięciu latach zatrzymał się licznik Grzegorza Boćka.

Grzegorz Bociek i Dominik Witczak przez lata byli ważnymi postaciami ZAKSY, jednak ostatnio musieli godzić się z rolą zmienników. Mimo to, wielokrotnie ratowali zespół z opresji. Witczak w minionym sezonie zgodził się na zmianę pozycji na przyjmującego i był elementem rotacji trenera Ferdinando De Giorgiego.

– Zarówno Dominik jak i Grzegorz przez lata związani byli z naszym klubem i zawsze będą częścią rodziny ZAKSY. Są to zawodnicy, którzy niejednokrotnie pomagali zespołowi w trudnych sytuacjach – podkreślił Sebastian Świderski, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. - Dziękujemy im za wszystkie chwile w ZAKSIE i życzymy powodzenia – dodał.

Witczak był zawodnikiem ZAKSY od sezonu 2008/2009, zaś pięcioletnim stażem w Kędzierzynie-Koźlu mógł pochwalić się Bociek. Ten swój pobyt w ZAKSIE będzie wspominał niezwykle emocjonalnie, bowiem zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które jednak udało mu się przezwyciężyć i wrócił na parkiet.

Wcześniej z klubem pożegnali się już Dawid Konarski i Kevin Tillie.

ch, zaksa.pl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze