W poniedziałek Nadal będzie numerem jeden w rankingu The Race, który bierze pod uwagę wyniki osiągnięte w roku 2017 i zepchnie swojego odwiecznego rywala Rogera Federera na drugie miejsce. Na trzecim miejscu w tym rankingu pojawi się Dominik Thiem.

 

Dla nas radosną wiadomością jest zwycięstwo Łukasza Kubota w turnieju deblowym w Madrycie nad francuską parą Mahut - Roger Vasselin. Jego współpraca z Brazylijczykiem Marcello Mello nabiera rumieńców. Biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie to jedna z najlepszych par świata. Finał w Indian Wells, wygrane w Miami i w Madrycie - wydaje się, że drugi tytuł wielkoszlemowy Łukasza jest tylko kwestią czasu. Oby tak dalej!

 

Łukasz nawiązuje do polskich sukcesów w stolicy Hiszpanii: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski dwukrotnie wygrywali w Madrycie (2008 i 2012), tak zresztą jak Wojciech Fibak (z Janem Kodesem w 1975 i z Raulem Ramirezem w 1978).

 

W tym tygodniu rozpoczyna się ostatni wielki turniej przed paryskim szlemem - Internazionali d’Italia rozgrywany w sugestywnej rzymskiej scenerii Foro Italico. Czy ktoś może zatrzymać Rafaela Nadala w drodze po ósmy tytuł w Rzymie i dziesiąty w Paryżu? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź juz wkrótce.