UFC 211: Popisowy występ Jędrzejczyk! Polka pokonała Andrade

Sporty walki
UFC 211: Popisowy występ Jędrzejczyk! Polka pokonała Andrade
fot. youtube.com

Joanna Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty Jessikę Andrade (16-6, 5 KO, 7 SUB) na gali UFC 211 w Dallas. Polka zaprezentowała się z kapitalnej strony i z każda kolejną minutą czuła się coraz pewniej, dominując przeciwniczkę.

Joanna Jędrzejczyk stanęła do piątej obrony tytułu mistrzyni UFC wagi słomkowej, który wywalczyła w marcu 2015 roku... również w Dallas. Wtedy pokonała Carlę Esparzę, lecz w nocy z soboty na niedzielę miała ją czekać znacznie trudniejsza przeprawa. Jessica Andrade to zawodniczka, która po zmianie kategorii z koguciej na słomkową wygląda znakomicie. Bardzo łatwo wygrała trzy kolejne walki i w końcu otrzymała mistrzowską szansę.

Na oficjalnej ceremonii ważenia Polka chciała zaskoczyć rywalkę, wręczając jej specjalnie przygotowany pas... z napisem "fantasy". Andrade nic sobie jednak z tego nie zrobiła, tylko się uśmiechając. Brazylijka już od ogłoszenia tej walki była bardzo pewna siebie, zaznaczając, że wie, jak pokonać zawodniczkę z Olsztyna. Powtarzała też, że szczęka Jędrzejczyk jest co najmniej podejrzana i chętnie udowodni to w oktagonie.

Andrade śmiała się przed walką, że skoro jej rodaczka Claudia Gadelha potrafiła posłać Polkę na deski, to co wydarzy się, gdy ona ją trafi? Problem w tym, że Brazylijka zaskoczyła Jędrzejczyk tylko na początku pierwszej rundy. Kilka razy zdołała też obalić naszą zawodniczkę, pokazując tym samym ogromną siłę, ale to w zasadzie wszystko, co można napisać o jej ofensywnych poczynaniach. Przez niemal 25 minut dominowała mistrzyni, która konsekwentnie rozbijała pretendentkę ciosami prostymi oraz kopnięciami.

Andrade starała się skracać dystans, ale Polka z łatwością schodziła z linii ciosu, jednocześnie świetnie atakując z kontry. To był wielki pokaz siły Jędrzejczyk, która praktycznie nie wykazywała zmęczenia. Po pięciu rundach sędziowie punktowali: 50:45, 50:45 oraz 50:44 dla naszej zawodniczki.

Statystyka ciosów jest miażdżąca: Jędrzejczyk wyprowadziła 215 ciosów, a jej rywalka - zaledwie 74. Do tego Polka pobiła swój rekord, jeśli chodzi o low kicki. W walce z Valérie Létourneau miała ich 70, a w starciu z Andrade - 75.

Wynik walki:


Joanna Jędrzejczyk (14-0, 4 KO, 1 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty Jessikę Andrade (16-6, 5 KO, 7 SUB)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie