Kolejny Polak w AS Monaco?! Obrońca Lecha pod lupą półfinalisty LM

Piłka nożna
Kolejny Polak w AS Monaco?! Obrońca Lecha pod lupą półfinalisty LM
fot. CyfraSport

Tomasz Kędziora latem prawdopodobnie opuści zespół Lecha Poznań. Nie wiadomo jeszcze, jaki kierunek obierze prawy obrońca "Kolejorza", ale możemy być świadkami sensacyjnego transferu Polaka. Zainteresowane pozyskaniem Kędziory jest bowiem AS Monaco!

W trwającym wciąż sezonie Lotto Ekstraklasy Kędziora jest jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Lecha. Prawy obrońca zespołu z Poznania rozegrał już we wszystkich rozgrywkach 40 spotkań, w których zawsze występował od pierwszej do 90. minuty. Tym samym jest najbardziej zapracowanym piłkarzem "Kolejorza" z 3630 rozegranymi minutami na koncie. Do kilku asyst Kędziora dołożył też dwie bramki, a największe zagrożenie defensor stwarza po stałych fragmentach gry.

Nic dziwnego, że Kędziorą zainteresowały się zagraniczne kluby, a w poznańskich kuluarach mówiło się o różnych kierunkach, w które może podążyć 22-latek z Sulechowa. Teraz pojawił się kolejny ciekawy azymut, co w rozmowie z francuskimi mediami potwierdził agent piłkarza Przemysław Pańtak.

- Monaco obserwowało Tomasza Kędziorę kilka razy. W kwietniu rozpoczęły się rozmowy. Dostaliśmy ofertę, ale na razie żadne decyzje nie zostały podjęte - zaznaczył Pańtak w rozmowie z mediami. - Na tę chwilę mogę powiedzieć to, że propozycja Monaco jest ciekawa - dodał menedżer 22-letniego obrońcy Lecha.

Gdyby Kędziora zasilił zespół z Księstwa, z pewnością wzmocniłby rywalizację na boku defensywy. Podstawowym prawym obrońcą Monaco jest aktualnie Djibril Sidibe, ale Malijczykiem interesuje się kilka bardzo mocnych klubów, jak chociażby Arsenal czy Napoli. Na prawej flance w tym sezonie grało jednak także kilku innych piłkarzy, np. Andrea Raggi, Almamy Toure czy Nabil Dirar.

Środkowym obrońcą lidera Ligue 1 jest od sezonu 2016/2017 inny reprezentant Polski Kamil Glik.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie