15. rocznica pamiętnego gola Zidane'a (WIDEO)

Piłka nożna
15. rocznica pamiętnego gola Zidane'a (WIDEO)
fot. PAP

W sezonie 2001/2002, dzięki fantastycznej bramce Zinedine Zidane'a, Real Madryt pokonał w finale Ligi Mistrzów Bayer Leverkusen i po raz dziewiąty w historii podniósł upragnione trofeum. Dziś mija kolejna, 15. już rocznica tamtego wydarzenia.

Dziś mija piętnaście lat od momentu, gdy Real Madryt zdobył dziewiąte w swojej historii trofeum Ligi Mistrzów. Sztuka ta nie udałaby się jednak, gdyby nie geniusz ówczesnego filaru tej drużyny, a dziś jej pierwszego trenera, legendarnego Zinedine Zidane'a.

Spotkanie rozgrywane było w Glasgow na tamtejszym Hampden Park. Real Madryt mierzył się wówczas z Bayerem Leverkusen. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, przy wyniku 1-1, fenomenalny Francuz otrzymał dośrodkowanie od Roberto Carlosa i zrobił coś, co złotym drukiem zapisało się w annałach piłki nożnej — zdobył bramkę pięknym wolejem. Trafienie Zidane'a okazało się decydujące.

Już trzeciego czerwca, siedząc na ławce trenerskiej Realu Madryt, Zidane będzie miał okazję powtórzyć swój wyczyn. Jednakże, nawet jeśli jego zespół pokona Starą Damę, to trudno będzie mu dołożyć do tego sukcesu tak spektakularną "cegiełkę" jak przed piętnastoma laty.

 

 

WP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie