Jach zostaje w Zagłębiu Lubin

Piłka nożna
Jach zostaje w Zagłębiu Lubin
fot.Cyfrasport

Prezes Zagłębia Lubin - Robert Sadowski poinformował za pośrednictwem Twittera, że Jarosław Jach przedłużył kontrakt z klubem z Dolnego Śląska. Młody obrońca w ostatnim czasie miał mnóstwo ofert z zagranicznych klubów, ale zdecydował się pozostać w kraju.

Nie wiadomo, do kiedy ma obowiązywać nowa umowa młodzieżowego reprezentanta Polski, ale wiadomo, że jest to długoterminowy kontrakt. Poprzedni wygasał z końcem sezonu 2018/19. Teraz stoper "Miedziowych" będzie mógł skupić się tylko na powrocie do zdrowia.

Gracz urodzony w Bielawie do momentu kontuzji stawu skokowego był liderem formacji obronnej ekipy prowadzonej przez Piotra Stokowca. Ponadto był jednym z najlepszych środkowych obrońców w Lotto Ekstraklasie. 23-latek był również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski U-21. Marcin Dorna w zasadzie zaczynał od niego ustalania wyjściowego składu.

Jach zimą był na celowniku Borussii Moenchengladbach, FK Rostów, czy francuskich - Lille i Montpellier. Za utalentowanego defensora oferowano ok. 2 mln euro.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze