ME U-21: Duże zainteresowanie meczami w Bydgoszczy

Piłka nożna
ME U-21: Duże zainteresowanie meczami w Bydgoszczy
fot. Cyfrasport

Bydgoszcz jest jednym z sześciu polskich miast, które w czerwcu będą gościły uczestników UEFA EURO U21. Zainteresowanie meczami Serbii, Macedonii, Portugalii i Hiszpanii w fazie grupowej jest bardzo duże, a miasto i obiekty praktycznie gotowe do przyjęcia piłkarzy.

Na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka, na którym rozegrane zostaną trzy spotkania grupy B, jak i na boiskach treningowych trwają ostatnie prace modernizacyjne. Do końca maja wszystko ma być zapięte na ostatni guzik. Zgodnie z zaleceniami UEFA, do wykonania zostało zainstalowanie na stadionie głównym zasilania awaryjnego.

 

"Jesteśmy w połowie realizacji tego zadania. UEFA zażyczyła sobie przed rozpoczęciem prac montażowych wglądu do projektu, by zobaczyć, jakie zastosowano rozwiązania w przypadku pojawienia się problemów z zasilaniem podstawowym. Głównie chodzi o kwestie techniczne, np. co i w jakiej kolejności włączy się, gdyby była taka konieczność" – powiedział pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. organizacji UEFA EURO Tomasz Dobrowolski.

 

Na ukończeniu są prace na boisku bocznym Zawiszy, które podczas turnieju będzie terenem treningowym dla piłkarzy z Serbii. Ten zespół w Bydgoszczy będzie miał swoją bazę. Na wybór wpływ miał przede wszystkim fakt, że wszystkie trzy mecze fazy grupowej rozegra właśnie nad Brdą.

 

Pozostałe drużyny grupy B grać będą również w Gdyni. Przyjeżdżając na swoje spotkania do Bydgoszczy trenować będą na obiekcie miejscowego Chemika, który również poddano modernizacji na potrzeby turnieju.

 

Serbowie mają od niedawna nowego szkoleniowca. Na początku marca selekcjonerem został Nenad Lalatovic, były obrońca reprezentacji Jugosławii. Jak zapowiada, jego celem jest dojście do półfinałów.

 

"Mamy wspaniałą generację młodych piłkarzy. Nasz zespół awansował do turnieju finałowego w pełni zasłużenie. Naszym celem jest teraz gra w półfinale. Wiemy, że nie będzie łatwo. Szanujemy rywali, tak jak oni szanują nas. Od zawodników oczekuję 120 procent zaangażowania. Gra w reprezentacji Serbii jest fantastyczną przepustką do zagranicznego transferu" – powiedział nowy szkoleniowiec Serbów po objęciu funkcji.

 

W ostatnich dniach Bydgoszcz odwiedził główny greenkeeper UEFA, aby ocenić stan przygotowań murawy zarówno na boisku głównym, jak i obiektach treningowych.

 

"Poczynione do tej pory zabiegi ocenił bardzo pozytywnie, ale by murawa była idealna, zalecił niewielką korektę proporcji stosowanych do jej pielęgnacji środków. To zagwarantuje najwyższą jakość" – nadmienił Dobrowolski.

 

Pod koniec maja odbędzie się w grodzie nad Brdą ostatnia przed turniejem wizyta przedstawicieli UEFA.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się bilety na mecze w Bydgoszczy. Stadion Zawiszy, zgodnie ze zgłoszeniem UEFA, będzie mógł pomieścić do 12 tysięcy kibiców. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się mecz Serbii z Macedonią, a mimo to organizatorzy liczą na obecność co najmniej 7-8 tys. widzów.

 

Najszybciej rozeszły się wejściówki na pojedynek Serbia – Hiszpania. Już od kilku tygodni były niedostępne w internetowym systemie sprzedaży, który jest jedyną możliwością nabycia kart wstępu na czerwcowe mistrzostwa. Obecnie trwa weryfikacja zamówień i według wstępnych szacunków do ponownej sprzedaży trafi łącznie ok. 2 tys. biletów na bydgoskie mecze.

 

Wszystko, co związane z mistrzostwami, dziać będzie się na obiekcie miejscowego Zawiszy i w jego okolicy. Nie powstanie, jak w przypadku seniorskiego Euro 2012, Strefy Kibica. Powodem są zbyt duże koszty organizacji dodatkowych miasteczek dla kibiców.

 

Młodzieżowe EURO będzie za to obecne również w regionie. Wszystko dzięki temu, że reprezentacja Portugalii odbędzie krótką aklimatyzację bezpośrednio przed turniejem. Wybór Portugalczyków padł na leżący nieopodal Inowrocław. Sztab reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego wyznaje bowiem zasadę, iż nie prowadzi treningów w mieście, w którym później ich zespół walczy o punkty.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze