34-letnia zapaśniczka WKS Grunwald Poznań, która ma w swoim dorobku także cztery brązowe medale mistrzostw Europy, dodała, że w bardzo dobrym humorze położyła się na stół operacyjny i w równie dobrym nastroju obudziła się po 3,5 godzinach.

Chirurg-ortopeda dr Damian Zaborowski, który razem z dr Wojciechem Białowąsem przeprowadził zabieg, również pozytywnie ocenia jego efekty.

- Operacja przebiegała bez zastrzeżeń. Usunęliśmy uszkodzone dyski. Przestrzenie po nich wypełnione zostały najwyższej klasy implantami. Operowany odcinek kręgosłupa został ustabilizowany płytą i sześcioma śrubami - poinformował.

Co teraz czeka jego pacjentkę?

- W pierwszym tygodniu goić się będzie rana pooperacyjna. Po trzech tygodniach rozpocznie się wstępna rehabilitacja, a za kilka miesięcy możliwy będzie powrót na matę – wyjaśnił Zaborowski.

Zawodniczka uzupełniła, że ćwiczeniom rehabilitacyjnym podda się w specjalistycznym ośrodku w Poznaniu. Przypomniała też, że jest ambasadorem programu "Odmładzania Stawów" i w związku z tym opiekuje się nią dr Zaborowski.

- Jeśli chodzi o pomoc medyczną, otaczają mnie wspaniali ludzie, na których zawsze mogę liczyć – podkreśliła Wieszczek-Kordus.