Dyrektor PZKol: Tegoroczne Tour de Pologne dla gwiazd gór

Inne

Dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego - Andrzej Piątek w rozmowie z Polsatsport.pl opowiedział o zbliżającym się wyścigu Tour de Pologne. Wśród tematów znalazły się między innymi kwestie związane ze zbliżającymi się zawodami Pucharu Świata,.

Marcin Lepa: Co to będzie za Tour de Pologne? Jaka to będzie trasa?

Andrzej Piątek: Kolejny ciężki wyścig i nawet chyba cięższy niż przed rokiem. Górzysty teren, łatwo nie będzie. Jest to wyścig dla zawodników dobrze spisujących się w górach.

Wyścig dla gwiazd "gór". Wśród tych gwiazd mają pojawić się także biało-czerwoni. Jaki będzie skład polskiej kadry?

Chcemy wystawić w reprezentacji najlepszych zawodników, jakimi będziemy dysponować. Wiadomo, że nie może pojechać żaden z zawodników CCC, bo ta drużyna startuje, a przepisy są jasne i takiego rozwiązania zabraniają. Skorzystamy więc z innych zawodników, z trzeciej dywizji. Być może sięgniemy po któregoś z młodych zawodników z kategorii młodzieżowej. Mamy jeszcze trochę czasu do zawodów. Wszystko się okaże.

Prezentacja ma dzisiaj miejsce w Pruszkowie, gdzie niebawem zjawią się najlepsi "torowcy". Powiedz, co daje Wam, Pruszkowowi, Puchar Świata i na co liczy polska reprezentacja, która w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy.

Przede wszystkim bardzo się cieszymy, że Międzynarodowa Federacja Kolarska obdarzyła nas takim zaufaniem. Dzięki staraniom prezesa Dariusza Banaszka mamy Puchar Świata w listopadzie. Mamy również dobre wyniki naszych zawodników, jak i wielu młodych zdolnych. Prezes starał się o dużą imprezę i taką będziemy mieć. To będzie świetna okazja do wypromowania naszego kolarstwa.

Marcin Lepa, WP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze