Siatkówka

Słynny siatkarz przyłapany na dopingu

Ostatnio badanie próbki A wykazało w orgaznizmie wybitnego siatkarza obecność furosemidu, który  jest substancją moczopędną, pomagającą zamaskować stosowanie innych zakazanych substancji. Zawodnik wciąż czeka na wyniki próbki B.

 

Na konferencji prasowej Murilo Endres pojawił się ze swoim adwokatem, Marcelo Franklinem, który jest specjalistą w sprawach związanych z dopingiem.

 

Siatkarz brazylijskiego Sesi-SP zapewniał, że nigdy nie stosował niedozwolonych substancji i był zasoczony pozytywnym wynikiem badana dopingowego.

 

- Mam czyste sumienie, dlatego pomyślałem, że ważne jest, abym przyszedł, spojrzał w oczy każdemu z was i skomentował tę sytuację - powiedział Murilo do zebranych na konferencji dziennikarzy.

 

- Byłem bardzo zaskoczony, kiedy otrzymałem informację o pozytywnym wyniku badania. Przechodziłem liczne testy dopingowe w klubach i reprezentacji. Nigdy nie wskazały one niczego niepokojącego. Branie dopingu, to zażywanie substancji, które dają przewagę w rywalizacji i zwiększają siłę. Ale nigdy tego nie zrobiłem - dodał.

 

Murilo Endres jest m. in. dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim z 2008 i 2012 roku. W swoim dorobku ma dwa tytuły mistrza (2006, 2010) oraz wicemistrza świata (2014). Sześciokrotnie triumfował w Lidze Światowej (2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010), a także wielokrotnie nagradzany był indywidualnie, m. in. statuetką MVP turnieju olimpijskiego w Londynie oraz dla drugiego najlepszego przyjmującego mistrzostw świata 2014. W 2016 roku nie został powołany na Igrzyska Olimpijskie w jego rodzinnym kraju i ogłosił, zakończenie kariery reprezentacyjnej.