Puchar Czech: Triumf piłkarzy ze Zlina

Piłka nożna
Puchar Czech: Triumf piłkarzy ze Zlina
fot. Polsat Sport

Mający stadion na nieco ponad 6000 miejsc Fastav Zlin zdobył piłkarski Puchar Czech. Drużyna prowadzona przez byłego trenera m.in. Lecha Poznań Bohumila Panika pokonała w środę w finale w Ołomuńcu SFC Opava 1:0.

Fastav miał rewelacyjny początek sezonu. W lidze nie doznał porażki w dziewięciu pierwszych meczach, a sześć z nich wygrał. W ten sposób zasłużył sobie na przydomek... "Zlincester", w nawiązaniu do robiącego przed rokiem furorę w Anglii mało utytułowanego Leicester City.

Drużyna ze Zlina, która poprzednie rozgrywki zakończyła tuż nad strefą spadkową, obecnie jest szósta. Do końca pozostały dwie kolejki.

W drodze do finału Fastav wyeliminował dwie praskie potęgi - Spartę i Slavię.

- To coś wspaniałego. Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo, ale cały czas wierzyliśmy w triumf - podkreślił Panik, który w Polsce prowadził również Miedź Legnica i Pogoń Szczecin.

Budżet klubu wynosi niespełna dwa miliony dolarów. Na europejskiej arenie Fastav zaprezentuje się po raz drugi w historii. W 1970 roku sięgnął po Puchar Czechosłowacji, a w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów musiał uznać wyższość PSV Eindhoven.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze