Były halowy mistrz świata zmaga się z białaczką

Lekkoatletyka
Były halowy mistrz świata zmaga się z białaczką
fot. PAP

Trzykrotny medalista mistrzostw Europy i halowy mistrz świata w skoku o tyczce, Tim Lobinger od kilku miesięcy zmaga się z białaczką – poinformował niemiecki ”Der Spiegel".

- Na razie dobrze reaguje na dość ciężkie zabiegi. Monachijscy lekarze są z tego powodu optymistami. Skuteczne leczenie będzie zależało od wielu czynników – napisano w komunikacie dotyczącym stanu zdrowia Niemca.

 

Lobinger o swojej chorobie dowiedział się w marcu. Błyskawicznie rozpoczął chemioterapię, a w planach jest jeszcze przeszczep komórek macierzystych.

 

45-latek dwukrotnie startował na igrzyskach olimpijskich (1996, 2004). Dwukrotnie zdobywał srebro na mistrzostwach Europy (1998, 2006), a w 2003 roku został halowym mistrzem świata. Dodatkowo Lobinger był pierwszym Niemcem, który skoczył 6 metrów, do 2012 roku dzierżył rekord kraju. Trenował go halowy wicemistrz Polski w skoku o tyczce, Leszek Klima.

 

Po zakończeniu kariery Lobinger został trenerem od przygotowania atletycznego w niemieckim zespole piłkarskim RB Lipsk. W 2016 roku rozpoczął budowę centrum treningowego w Monachium.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze