De Giorgi doceniony! Ma już halę swego imienia

Siatkówka
De Giorgi doceniony! Ma już halę swego imienia
fot. Cyfrasport

Już 20 maja trener Ferdinando De Giorgi zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. 55-letni szkoleniowiec osiągnął w przeszłości wiele sukcesów, zarówno jako zawodnik, jak i trener. Ma już nawet halę sportową swego imienia.

De Giorgi urodził się 10 października 1961 roku w miejscowości Squinzano, w prowincji Lecce w południowych Włoszech, która liczy około 15 tysięcy mieszkańców. W miejscowej drużynie Vis Squinzano rozpoczął swą przygodę z siatkówką, stąd w 1981 roku, w wieku niespełna dwudziestu lat, wyruszył w siatkarski świat. Najpierw do drużyny z pobliskiego Ugento, z którą  awansował do Serie A. Później były Modena, Gabeca Montichiari, Padwa, w barwach których został jednym z najlepszych rozgrywających włoskiej ekstraklasy i trafił do reprezentacji. W siatkówkę grali również trzej bracia Fefe, młodszy o siedem lat Michele także grał w Serie A.

 

 

Mieszkańcy Squinzano nie ukrywają dumy z faktu, że z ich miejscowości wywodzi się trzykrotny mistrz świata. Miejscowa hala sportowa została nazwana jego imieniem. W "Pala Fefe de Giorgi", położonej przy Via Gorizia, występują nie tylko siatkarze, ale również przedstawiciele innych dyscyplin. Następcy De Giorgiego z Vis Squinzano w poprzednim sezonie awansowali do Serie C, ale zdołali pograć na tym poziomie ledwie sezon i w tym roku poznali smak degradacji.

 

 

Czy dokonania De Giorgiego w roli selekcjonera reprezentacji polskich siatkarzy będą na tyle duże, że Włoch również w Polsce doczeka się hali własnego imienia?

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze