Kluth zostaje w Espadonie Szczecin

Siatkówka
Kluth zostaje w Espadonie Szczecin
fot. PAP

Bartłomiej Kluth podpisał nowy kontrakt z Espadonem Szczecin. Atakujący w minionym sezonie PlusLigi ustanowił rekord - 40 punktów zdobytych w ligowym spotkaniu.

Niespełna 25-letni siatkarz dołączył do szczecińskiej drużyny na początku sezonu 2016/2017 na zasadzie wypożyczenia. W obliczu problemów zdrowotnych Danaiła Miłuszewa Kluth szybko wskoczył do pierwszej szóstki i tego miejsca nie oddał w zasadzie do samego końca rozgrywek. W swoim pierwszym roku na plusligowych parkietach atakujący zdobył łącznie 490 punktów (17 zagrywką, 45 blokiem i 428 w ataku). Jego najbardziej spektakularny występ miał miejsce 6 lutego, gdy Espadon mierzył się w Azoty Arenie z Lotosem Treflem Gdańsk. W czterosetowym spotkaniu Kluth zapunktował aż 40 razy, ustalając tym samym nowy rekord PlusLigi.

 

– Bardzo się cieszę, że zostaję w Szczecinie. W zeszłym sezonie dostałem od klubu szansę i myślę, że całkiem nieźle ją wykorzystałem. Mam nadzieję, że jesienią zaprezentujemy nową jakość gry, będziemy ciężko pracować, walczyć i od początku pokażemy na co nas stać – powiedział Kluth po podpisaniu nowego kontraktu 12. ekipą PlusLigi.

ask, volleyespadon.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie