Rajdowe MŚ: Tanak liderem w Portugalii

Moto
Rajdowe MŚ: Tanak liderem w Portugalii
fot. PAP

Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC) niespodziewanie prowadzi po siedmiu odcinkach specjalnych w Rajdzie Portugalii, szóstej rundzie mistrzostw świata. Tanakowi nie udało się w piątek wygrać żadnego z sześciu przejechanych OS-ów.

Drugi jest Hiszpan Dani Sordo (Hyundai I20 WRC) ze stratą 3,6 s, a na trzecie miejsce awansował obrońca tytułu, czterokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) - strata 6,2 s.

Na siódmym odcinku specjalnym Ponte de Lima 2 o długości 27,5 km doszło do sporych zmian w klasyfikacji. Tracący przed tym OS-em do Tanaka 0,1 s Fin Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC) uszkodził samochód i stracił szansę walki o czołową lokatę.

"Zawiodły hamulce, nie wiem, co się stało. To było bardzo dziwne. Uderzyłem w skarpę, auto dachowało. Straciliśmy blisko pięć minut, trudno to będzie odrobić" - powiedział Latvala.

Duże straty poniósł także Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen C3 WRC), który na odcinku zmieniał oponę, a także Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC), który na skutek awarii technicznej dojechał do mety ponad 10 minut później niż czołówka.

Na mecie 7. odcinka na przebieg rywalizacji bardzo narzekał Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), który stracił ponad pięć minut przez Latvalę.

"Jechałem za nim wolno przez ponad pięć kilometrów, nie mogłem go wyprzedzić. Później było jeszcze gorzej. Nie wiem, po co jechał uszkodzonym samochodem i blokował trasę. Trzeba to wyjaśnić z sędziami" - grzmiał Neuville, który jest szósty ze stratą ponad 23 s do lidera.

W piątek kierowcy mają jeszcze do przejechania dwa super odcinki (1,9 km) na ulicach historycznej Bragi.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze