El. MŚ 2018: Selekcjoner Danii ma „święty spokój” do 2019 roku

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Selekcjoner Danii ma „święty spokój” do 2019 roku
fot.Cyfrasport

Age Hareide, norweski selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Danii, grupowego rywala Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2018 roku, otrzymał zapewnienie od federacji, że bez względu na to, czy awansuje na mundial, czy nie, jego kontrakt obowiązuje do 2019 roku.

Sprawa kontraktu Hareide z duńską federacja piłki nożnej (DBU) budziła w mediach w ostatnich miesiącach wiele kontrowersji ze względu na niejasne informacje dotyczące długości umowy. DBU zapewniła w czwartek, że są to pełne cztery lata, dodając, że uwzględniona jest opcja rozwiązania umowy w połowie. Jej wykorzystanie możliwe jest jednak jedynie przez szkoleniowca. Oznacza to, że jeśli sam Hareide nie zmieni zdania, ma zapewniona pracę do 2019 roku.

 

"Takie potwierdzenie jest ważne, ponieważ teraz mogę pracować bez żadnego stresu. Podejmując tę pracę nie stawiałem na awans do mundialu w Rosji, lecz koncentrowałem się na ME w 2020 roku. Szansa na MŚ jednak się pojawiła, jest pewnego rodzaju bonusem i zrobimy oczywiście wszystko, aby ją wykorzystać. Głównym celem jest w dalszym ciągu Euro” - powiedział Norweg.

 

DBU podkreśliła, że wynik obecnie rozgrywanych eliminacji będzie rutynowo oceniany, lecz zwolnienie trenera nie wchodzi w grę. Duńskie media zwróciły uwagę na to, że niejasne przedstawiania formuły kontraktu przez DBU doprowadziło do pewnej nerwowości w reprezentacji. Zdaniem kanału telewizji TV2 „teraz, po wyjaśnieniu przez działaczy całego tego zamieszania, Hareide ma święty spokój i może przygotowywać się do kolejnych meczów w komforcie psychicznym, co może nam tylko wyjść na dobre. W tej branży selekcjonerzy reprezentacji narodowych znikają przecież z dnia na dzień”.

 

W grupie E po pięciu kolejkach eliminacji prowadzi Polska z 13 punktami przed Czarnogórą i Danią, które zdobyły po siedem. Rumunia i Armenia maja po sześć punktów, a Kazachstanem trzy.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie