Kolejna Polka w światowej czołówce MMA! Niedźwiedź pokonała weterankę na gali Invicta

Sporty walki
Kolejna Polka w światowej czołówce MMA! Niedźwiedź pokonała weterankę na gali Invicta
fot. Youtube

Agnieszka Niedźwiedź (10-0, 5 KO, 2 SUB) pokonała Vanessę Porto (18-8, 3 KO, 10 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów w walce wieczoru gali Invicta FC 23. 22-letnia Polka na swoim koncie wyszła zwycięsko z pierwszej i drugiej rundy, a to wystarczyło do ostatecznego triumfu na kartach punktowych u wszystkich sędziów. Zwycięstwo z pewnością wywinduje "Kumę" do ścisłej czołówki światowych rankingów kobiecej kategorii muszej.

Dla Agnieszki Niedźwiedź walka w Kansas była niewątpliwie największym sprawdzianem w zawodowej karierze. Vanessa Porto jest jedną z pionierek kobiecego MMA, a w jej rekordzie znajdziemy walki z m.in. aktualnymi mistrzyniami UFC Germaine de Randamie czy Amandą Nunes. Brazylijka przed walką z Niedźwiedź znajdowała się na czołowych lokatach we wszystkich światowych rankingach kategorii muszej.

Podopieczna Łukasza Chlewickiego przez pierwsze dwie rundy bardzo skrupulatnie wypełniania nakreślony przed pojedynkiem plan taktyczny. Polka niezwykle czujnie unikała prób obaleń ze strony Porto i sama sprowadzeniami walki do parteru budowała przewagę na kartach punktowych. W pierwszej rundzie dwa razy skutecznie zmieniła płaszczyznę rywalizacji i nie dała sobie zrobić większej krzywdy w stójce. W drugiej rundzie to doświadczona Brazylijka obaliła "Kumę", ale przez ostatnie półtorej minuty to Polka pracowała nad zapięciem skutecznej techniki kończącej - najpierw duszeniem trójkątnym nogami, później balachą.

Ostatnia runda nie potoczyła się w pełni po myśli podopiecznej Chlewickiego. Porto dwukrotnie przeczytała plany Niedźwiedź i bez problemu wybroniła próby sprowadzeń, a dodatkowo wyprowadziła więcej celnych ciosów. Polka sprowadziła walkę do parteru na około 80 sekund do końca rywalizacji, ale po chwili Porto wróciła do stójki. Brazylijka w ostatnich sekundach jeszcze zaznaczyła swoją przewagę zdobywając plecy "Kumy".

- W pierwszych dwóch rundach zrobiłam wszystko, co miałam zrobić. Wiedziałam, że ma dobre obalenia i przy swoich atakach muszę na to uważać. Za postawę w trzeciej rundzie jestem na siebie wściekła - skomentowała swój występ Polka.

Sędziowie byli jednogłośni w swojej ocenie rywalizacji i wszyscy po wyrównanym pojedynku wskazali zwycięstwo Niedźwiedź (29:28, 29:28, 29:28). 22-letnia Polka zapisała do swojego rekordu dziesiąte zawodowe zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonaną zawodniczką. Zwycięstwo pozwoli "Kumie" zanotować awans do ścisłej czołówki rankingów kategorii muszej na świecie. Polka z pewnością znajdzie się także na celowniku organizacji UFC, która już pod koniec roku planuje wprowadzić dywizję -57 kg.

Agnieszka Niedźwiedź (10-0, 5 KO, 2 SUB) pokonała Vanessę Porto (18-8, 3 KO, 8 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (29:28, 29:28, 29:28)

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie