Błyskawiczny powrót Azarenki na kort

Tenis
Błyskawiczny powrót Azarenki na kort
fot. PAP

Była liderka światowego rankingu WTA, białoruska tenisistka Wiktoria Azarenka, która w grudniu urodziła syna, powróci do rywalizacji wcześniej niż początkowo planowała.

Azarenka, która planowała, że na korcie pojawi się na przełomie lipca i sierpnia w turnieju WTA w Stanford w Kalifornii, nie startowała od maja 2016 roku.

Teraz zdecydowała, że weźmie udział w Wimbledonie (3-16 lipca), ale wcześniej - o ile nic nieprzewidzianego się nie wydarzy - zagra także na trawie w innych zawodach niżej rangi.

- Mój trening przebiega prawidłowo, czuję się już gotowa do powrotu na kort. Na razie nie wiem gdzie, ale planuję zagrać dla przetarcia przed samym Wimbledonem - poinformowała na Twitterze mama, która dała synkowi na imię Leo.

Białorusinka skompletowała już nowy sztab szkoleniowy. Współpracuje teraz z Michaelem Joyce'em, który w latach 2004-11 był trenerem Rosjanki Marii Szarapowej.

27-letnia Białorusinka to m.in. triumfatorka wielkoszlemowego Australian Open w grze pojedynczej w latach 2012 i 2013 oraz US Open 2007 i French Open 2008 w grze mieszanej oraz złota medalistka w mikście oraz brązowa w singlu igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W karierze wygrała dziewiętnaście turniejów WTA w grze pojedynczej i sześć w grze podwójnej.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze