Nice 1 Liga: Wciąż kilku kandydatów do awansu

Zagłębie Sosnowiec zremisowało u siebie ze Stalą Mielec 1:1 i pozostaje na drugim miejscu w tabeli. W innym niedzielnym meczu 32. kolejki 1. ligi piłkarskiej Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1 i zachował szanse na powrót do ekstraklasy.

Wynik spotkania w Sosnowcu został ustalony już w pierwszej połowie. W 29. minucie goście objęli prowadzenie po tym, jak Bułgar Aleksandyr Kolew wykorzystał rzut karny. Sześć minut później wyrównał Słowak Martin Pribula.

Po tym remisie Zagłębie z dorobkiem 54 punktów utrzymało drugie miejsce w tabeli i o jeden wyprzedza Olimpię Grudziądz, która pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn 3:1.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Górnik Zabrze, który w Pruszkowie wygrał ze Zniczem 2:1 i z 52 punktami zajmuje czwarte miejsce. Taki sam dorobek ma Chojniczanka Chojnice, która zremisowała u siebie z Drutex Bytovią Bytów 1:1.

Ta czwórka za plecami pewnej już awansu Sandecji Nowy Sącz (1:2 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem) ma największe szanse, by w przyszłym sezonie rywalizować w ekstraklasie.

Nie wolno jednak skreślać również następnych w kolejności Miedzi Legnica - 51 pkt po wygranej u siebie 3:2 z walczącym o utrzymanie GKS Tychy czy GKS Katowice, który jednak w końcówce rozgrywek złapał zadyszkę. W sobotę doznał niespodziewanej porażki na własnym boisku ze zdegradowanym już MKS Kluczbork 2:3. W efekcie do dymisji podał się trener Jerzy Brzęczek, a tymczasowo zastąpi go były bramkarz tego klubu, pamiętający czasy jego świetności, Janusz Jojko.

Katowiczanie, po trzeciej porażce z rzędu, z dorobkiem 50 punktów zajmują siódme miejsce. Ostatni w tabeli MKS (24 pkt) już w poprzedniej kolejce stracił szansę utrzymania w lidze.

Kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz walczącej o utrzymanie Wisły Puławy z Pogonią Siedlce.

Od soboty wiadomo już, że beniaminkiem 1. ligi został Raków Częstochowa. Tydzień wcześniej podobny sukces osiągnęła Odra Opole.