Psikus piłkarzy Realu Madryt. Zidane oblany szampanem na konferencji! (WIDEO)

Piłka nożna
Psikus piłkarzy Realu Madryt. Zidane oblany szampanem na konferencji! (WIDEO)
fot. PAP

Po wywalczeniu 33. w historii klubu mistrzostwa Hiszpanii, trener Realu Madryt Zinedine Zidane udał się na rutynową konferencję prasową. Jego podopieczni postanowili zrobić mu kawał i na krótko po rozpoczęciu oblali go dużą ilością szampana!

W niedzielę "Królewscy" przypieczętowali wywalczenie pierwszego od sezonu 2011/2012 krajowego mistrzostwa. Na wyjeździe pokonali bowiem Malagę 2:0 i rozgrywki zakończyli z trzypunktową przewagą nad drugą w tabeli FC Barcelona.

Nic więc dziwnego, że na pomeczowym spotkaniu z dziennikarzami Zidane dosłownie tryskał humorem. Dobry nastrój trenera wykorzystali Marcelo, Lucas Vazquez, Alvaro Morata, Danilo oraz Casemiro. Pół minuty po rozpoczęciu konferencji grupa zawodników wbiegła bowiem do sali i oblała go dużą ilością szampana!

 Po chwilowym, lecz gwałtownym świętowaniu wszystko wróciło do porządku. Stół został wytarty, a "pływające w alkoholu" krzesło wymieniono na nowe. Po chwili Zidane mógł skomentować osiągnięty przez jego zespół sukces.

- Z pewnością mam jakiś udział w wywalczeniu mistrzostwa, ale w głównej mierze jest to osiągnięcie samych piłkarzy. Jednakże ważne było, aby uwierzyli oni w zaprezentowaną przeze mnie wizję - powiedział szkoleniowiec.

Następnie zaznaczył, że był to najpiękniejszy dzień w jego profesjonalnej karierze.

- Co prawda jako piłkarz osiągnąłem z Realem wszystko, co tylko mogłem, jednak z perspektywy trenera sukces prezentuje się jeszcze okazalej! - dodał.

Zdobywca Złotej Piłki z 1998 roku przyznał również, że nawet przez chwilę nie myślał o finale Ligi Mistrzów, w którym jego zespół zmierzy się z Jeventusem Turyn, ponieważ najpierw chce się on skupić na świętowaniu mistrzostwa.

- Mógłbym teraz wskoczyć na stół i zacząć tańczyć, ale się powstrzymam, chociaż w śodku jestem bardzo szczęśliwy. Ciężko wyrazić słowami to, co w tej chwili czuję - przyznał Zidane.

Trener został również zapytany przez dziennikarzy o to, komu chce zadedykować wywalczony tytuł.

- Naturalnie każdemu kibicowi Realu. Jeżeli miałbym podejść do tego zagadnienia w sposób osobisty, to chciałbym zadedykować mistrzostwo mojej rodzinie, a w szczególności starszemu bratu. Nie mówi on co prawda po hiszpańsku, więc teraz z pewnością nas nie rozumie... (śmiech) - zakończył.

 

Cała sytuacja z żartem piłkarzy Realu Madryt na początku załączonego materiału wideo.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie