WTA Strasburg: Wozniacki skreczowała

WTA  Strasburg: Wozniacki skreczowała

Najwyżej rozstawiona Caroline Wozniacki skreczowała w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour na ziemnych kortach w Strasburgu (pula nagród 250 tys. euro). Dunka polskiego pochodzenia zrezygnowała z gry na początku drugiego seta meczu z Amerykanką Shelby Rogers.

Wozniacki, była liderka światowego rankingu, w którym zajmuje obecnie 12. pozycję, przegrała pierwszą partię w tie-breaku 8-10 oraz pierwszego gema drugiej. Po nim poprosiła o przerwę medyczną, a później miała kłopoty z wykonaniem serwisu i przerwała pojedynek.

Rogers (55. WTA), która w zeszłym roku awansowała do ćwierćfinału French Open, w 1/8 finału zmierzy się z Chinką Qiang Wang.

We wtorek spotkanie 2. rundy rozegra Magda Linette, która w poniedziałek pokonała kwalifikantkę z Białorusi Wierę Łapko 6:4, 3:6, 6:2. Jej rywalką będzie rozstawiona z "piątką" reprezentantka gospodarzy Caroline Garcia, ubiegłoroczna triumfatorka turnieju w Strasburgu.

Tegoroczna edycja wielkoszlemowej imprezy w Paryżu rozpocznie się w niedzielę.