Co za nietakt! Wódka dla najlepszego nastolatka ligi (WIDEO)

Piłka nożna
Co za nietakt! Wódka dla najlepszego nastolatka ligi (WIDEO)
fot. Twitter

Zaledwie 19-letni Landry Dimata musial się lekko zdziwić na ceremonii wręczenia nagród dla czołowych piłkarzy w lidze belgijskiej. Urodzony w Demokratycznej Republice Konga chłopak został wybrany najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia i w nagrodę dostał… 4-litrową butelkę wódki.

Sprawa budzi wiele kontrowersji w Belgii. Po pierwsze Dimata ma zaledwie 19-lat i zdaniem wielu wręczenie mu wódki było ogromnym nietaktem. Po drugiej Kongijczyk jest abstynentem i zapewne nie wykorzysta swojego prezentu. Fundator nagrody i sponsor plebiscytu to firma produkująca alkohol.

 

- Nie tylko trofeum, ale też 4-litrowa butelka od sponsora. Podkreślmy jednak: Landry nie pije alkoholu – napisał klub 19-latka KV Oostende na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. Zamieścił również film, na którym widzimy jak piłkarz odbiera statuetkę oraz ogromną butelkę wódki.

 

 

Kongijczyk to jedno z objawień belgijskiej ligi. W obecnym sezonie Dimata rozegrał dla swojego zespołu 34 mecze, strzelił 14 goli i zanotował 4 asysty.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie