Real Madryt dał 45 mln euro za cudownego 16-latka!

Piłka nożna
Real Madryt dał 45 mln euro za cudownego 16-latka!
fot. PAP

Real Madryt po raz kolejny potwierdził, że lubi wydawać ogromne pieniądze. Zaledwie 16-letni Vinicius Junior został piłkarzem nowych mistrzów Hiszpanii, ale do ekipy ”Królewskich” przeniesie się dopiero w lipcu 2019 roku. Kwota za Brazylijczyka może osiągnąć nawet 45 mln euro.

Klub z Madrytu potwierdził, że we wtorek doszło do porozumienia z Flamengo Rio de Janeiro. Vinicius Junior do Madrytu będzie mógł się przenieść dopiero 12 lipca 2019 roku. Jest jednak szansa, ze trafi on na Santiago Bernabeu już w 2018 roku. Na razie musi jednak pozostać w Brazylii, gdyż FIFA zakazuje sprowadzania niepełnoletnich piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Na razie Real wyda 30 mln euro, a ewentualne 15 mln dopłaci po spełnieniu zmiennych.

 

Vinicius Junior to jeden z największych talentów brazylijskiej piłki. Real wyprzedził w wyścigu o 16-latka m.in. Barcelonę, Manchester City oraz PSG. Piłkarz Flamengo został drugim najdroższym zawodnikiem w historii ligi brazylijskiej. Więcej zapłacono tylko za Neymara w 2013 roku (ok. 86 milionów euro), do którego nastolatek jest często porównywany.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie