12-latka zadebiutowała w MMA i… udusiła rywalkę (WIDEO)

Sporty walki
12-latka zadebiutowała w MMA i… udusiła rywalkę (WIDEO)
fot. Facebook/DEEP JEWELS

Zaledwie 12-letnia zawodniczka MMA Momo Shimizu (0-0) zaliczyła bardzo udany debiut w MMA i na japońskiej gali Deep Jewels 16 pokonała w amatorskim starciu dwa razy starsza rywalkę. Pojedynek ważącej zaledwie 39 kilogramów ”MoMo” od początku wzbudził wiele kontrowersji w świecie mieszanych sztuk walki.

MoMo" trenuje w Hakuninkai Karate Club i waży zaledwie 39 kilogramów, jest... uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej. Walka odbyła się się na zasadach tytułowego Deep Jewels, więc zabronione były uderzenia w głowę w parterze.

 

Ku zdziwieniu wszystkich 12-latka już w pierwszej rundzie, duszeniem zza pleców poddała 24-letnią Momoko Yamazaki (0-0). Decyzja o walce tak młodej zawodniczki spotkała się ze z ogromną falą krytyki. Jak jednak wiadomo Japończycy lubują się w przeróżnych ”dziwactwach”. Walki 16-letnich zawodników odbywają się tam często.

 

 

 

Nie tak dawno Japończycy zaproponowali freak fight z udziałem... 49-latki Yumiko Hotty (5-5, 1 KO), która została zmasakrowana już w pierwszej rundzie przez imponująco zbudowaną Brazylijkę Gabi Garcię (4-0, 2 KO) na gali Rizin FF.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze