PZPN nie zatwierdził reformy Ekstraklasy

Piłka nożna
PZPN nie zatwierdził reformy Ekstraklasy
fot. Cyfrasport

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w oficjalnym komunikacie, że nie zatwierdził wniosku Zarządu Ekstraklasa S.A. o zmianie regulaminu systemu punktowania rozgrywek. Federacja oczekuje głębszej analizy i szerszego uzasadnienia propozycji.

Od sezonu 2013/2014 w Ekstraklasie obowiązuje ESA 37. System, który dzieli piłkarski świat decyzją zarządu spółki powinien zostać przeobrażony. Do tej pory po rozegraniu meczów i rewanżów liga była dzielona na dwie ośmiozespołowe grupy – mistrzowską i spadkową. Jednocześnie na pół były dzielone również punkty zdobyte przez drużyny w fazie zasadniczej.

 

Ekstraklasa S.A wystąpiła do PZPN z wnioskiem o zmianę regulaminu punktowania rozgrywek. Władze ligi chcą podtrzymać podział na grupy, ale równocześnie zrezygnować z dzielenia punktów. PZPN po rozpatrzeniu wniosku wydał oficjalny komunikat.

 

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, iż na posiedzeniu 25 maja 2017 roku w Warszawie, rozpatrzył wniosek Zarządu Ekstraklasa S.A. o zmianie regulaminu systemu punktowania rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Zarząd PZPN po rozważeniu wniosku oczekuje głębszej analizy i szerszego uzasadnienia propozycji, jaka wpłynęła od Ekstraklasy S.A.

Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej zależy na rozwoju i promocji naszego futbolu w perspektywie globalnej strategii polskiej piłki. Dlatego liczymy, że władze Ekstraklasy S.A., której PZPN jest akcjonariuszem, w poważnej i konstruktywnej dyskusji zaprezentują wizję rozwoju najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich.

7 czerwca 2017 roku władze Polskiego Związku Piłki Nożnej chcą spotkać się z szefami i właścicielami klubów ekstraklasy, by przedyskutować najbardziej istotne problemy naszej najwyższej klasy rozgrywkowej, w tym system punktowania ekstraklasy.

Jednocześnie zarząd PZPN oświadcza, że powyższe sprawy rozpatrzy ponownie na posiedzeniu w Lublinie, 16 czerwca 2017.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze