Virtus.pro upokorzone przez Ninjas in Pyjamas

E-sport
Virtus.pro upokorzone przez Ninjas in Pyjamas
fot. ESL

Virtus.pro zmierzyło się z NiP w ramach rozgrywek trzeciego sezonu ECS. Szwedzi bez większych problemów uporali się z biało-czerwonymi i zatriumfowali w dwumeczu.

Dawniej mecze pomiędzy VP a NiP elektryzowały fanów z całego świata. Obecnie obie drużyny zmagają się z poważnym załamaniem formy, a ich kibice podzielili się na dwa obozy. Jedni wciąż wierzą w wielki powrót swoich ulubieńców, inni nie pozostawiają na graczach suchej nitki. Niezależnie od obranego stanowiska, mało kto spodziewał się porywającego widowiska. Większość widzów nastawiała się raczej, że czeka ich smutny widok upadłych legend, będących cieniem samych siebie z przeszłości. Pozostało pytanie, kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji.

 

Virtus.pro 11:16 Ninjas in Pyjamas (Nuke)

 

Pierwsza mapa rozpoczęła się udanej „pistoletówki” w wykonaniu Polaków, którzy wcielili się w role obrońców. Korzystny start umożliwił również zapisanie na swoich koncie dwóch kolejnych punktów. W czwartej rundzie Szwedzi mogli pozwolić sobie na zakup karabinów i kilku granatów. GeT_RiGhT zdecydowanie zrobił najlepszy użytek ze swojego AK-47. Dwa otwierające fragi w jego wykonaniu umożliwiły zdobycie pierwszego punktu. W kolejnej rundzie byliśmy świadkami świetnej akcji w wykonaniu NEO, który samodzielnie wyeliminował trzech przeciwników atakujących górny bombsite. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść Polaków. Po zmianie stron role odwrócił się o 180 stopni. Reprezentanci NiP byli w defensywie znacznie skuteczniejsi od swoich konkurentów. Biało-czerwoni byli bezsilni i zdobyli zaledwie jedną rundę po stronie terrorystów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został f0rest, który zakończył mapę z 28 fragami na swoim koncie.

 

Ninjas in Pyjamas 16:2 Virtus.pro (Train)

 

Druga mapa stanowiła całkowity blamaż ze strony Virtusów. Reprezentanci polskiej formacji całkowicie stracili ducha walki i nie mieli pomysłu na grę. NiP bezlitośnie wykorzystało niedyspozycję konkurenta i z dziecinną łatwością zdobywało kolejne rundy. Train niegdyś stanowił jedną z mocniejszych map w wykonaniu Polaków. Dzisiaj zostali tam całkowicie zmiażdżeni przez mizerne NiP, które nie było w stanie zakwalifikować się na europejski Minor.

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie