ME U-21: Premiera filmu reklamującego Kraków

Piłka nożna
ME U-21: Premiera filmu reklamującego Kraków
fot. PAP

"Nikt w Krakowie nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział, iż odbywają się tu mecze młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21" - zapewnił Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. ME U-21, podczas premiery krótkiego filmu reklamującego stolicę Małopolski.

Głównym bohaterem "spotu" jest Bartosz Kapustka. W pierwszej scenie gra z dziećmi na Błoniach. Jedno z nich tak energicznie kopie piłkę, że ta leci nad stadionem Cracovii, obok Zamku Królewskiego na Wawelu, Barbakanu i spada przy Bramie Floriańskiej. Tam już czeka wspomniany piłkarz, który ponownie ją uderza, a ta szybuje nad ulicą Floriańską na Rynek Główny. W ostatniej scenie pojawia się - oprócz logo turnieju - napis "Zapraszam do Krakowa Bartosz Kapustka".

 

"Jesteśmy przekonani, że jesteśmy gotowi do organizacji imprezy. Wiemy jednak, jak wiele niespodzianek było przez ostatnie dwa lata i na nie też jesteśmy przygotowany. Drużyny (grające w Krakowie w pierwszej fazie turnieju) przyjadą na niespełna tydzień przed rozpoczęciem turnieju. Ośrodki treningowe są zatwierdzone przez UEFA, chociaż troszkę jeszcze pracy mamy przy obiekcie Hutnika. Na pewno zdążymy" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Kozioł.

 

Dodał, że wspomniany film reklamowy będzie wyświetlany w kilku ogólnopolskim stacjach telewizyjnych. Krakowska część turnieju będzie także promowana innymi sposobami (np. reklamy na tramwaju czy autobusach).

 

W Krakowie na stadionie Cracovii odbędzie się 30 czerwca finał, trzy dni wcześniej jeden z półfinałów, a w pierwszej fazie trzy mecze grupy C. Impreza odbędzie się w dniach 16-30 czerwca także w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

 

W trakcie pierwszej fazy mistrzostw na stadionie "Pasów" (obiekt może pomieścić 15 tys. osób) odbędą się trzy mecze: 18 czerwca Dania - Włochy, 21 czerwca Niemcy - Dania oraz 24 czerwca Włochy - Niemcy. Reprezentacja Czech, także rywalizująca w tej grupie, wszystkie spotkania - na tym poziomie turnieju - rozegra w Tychach.

 

Duńczycy mają trenować na stadionie Hutnika Kraków, Niemcy chcą ćwiczyć na boisku Górnika Wieliczka i także mieszkać w tym mieście. Gdyby obiekt przy kopalni soli nie spełnił ich oczekiwań, to mają przenieść zajęcia do centrum treningowego Wisły Kraków w Myślenicach. Z kolei Włosi będą mieć treningi na głównym obiekcie "Białej Gwiazdy".

 

"Zarówno obiekt w Wieliczce, jak i w Myślenicach są zarezerwowane. To tak naprawę zależy od szefostwa ekipy niemieckiej, gdzie odbywać się będą zajęcia" - dodał pełnomocnik prezydenta Krakowa.

 

Drużyny, które ewentualnie przyjadą do Krakowa tylko na finałową część turnieju, będą mogły wykorzystać do treningów stadion Kmity Zabierzów.

 

Nadal nie zostało wyjaśnione czy zostanie utworzona Strefa Kibica nieopodal Galerii Krakowskiej.

 

Twarzą kampanii promującej turniej w Krakowie jest Kapustka, który znalazł się też w gronie zawodników reklamujących turniej w ogólnopolskiej kampanii billboardowej.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze