Space Soldiers zdobywa trofeum GeForce Cup 2017. Kinguin odpada w półfinale

E-sport
Space Soldiers zdobywa trofeum GeForce Cup 2017. Kinguin odpada w półfinale
graf. eurheilu.org

Team Kinguin jechało do Wrocławia z myślą o zwycięstwie, lecz Red Reserve okazało się przeszkodą nie do pokonania. Space Soldiers były bezkonkurencyjne i wygrało GeForce Cup 2017.

Pierwszym przeciwnikiem Team Kinguin została drużyna Outlaws. Sporym ułatwieniem dla Polaków był fakt, że ich przeciwnicy grali w osłabieni. SPELLAN nie mógł pojawić się w Hali Stulecia ze względu na problemy zdrowotne. Zastąpił go ToH1o, pełniący rolę trenera zespołu. Pomimo wprowadzenia wymuszonej zmiany, Bułgarzy nie dawali za wygraną i zaciekle walczyli o każdy punkt. Niemniej szkoleniowiec okazał się najsłabszym punktem swojej drużyny i nie był w stanie stawić czoła profesjonalnym graczom. Pingwiny odniosły zwycięstwo i tym samym znalazły się w półfinale turnieju.

 

Na kilka dni przed turniejem, Maikelele zasilił szeregi Red Reserve. Zwerbowanie tak doświadczonego zawodnika z pewnością korzystnie wpłynęło na dyspozycję szwedzkiej formacji. Na mapie Train obie drużyny szły łeb w łeb, a walka toczyła się aż do ostatniej rundy. MICHU i spółka zaprezentowali ducha walki, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika. Głównymi przyczynami porażki mogły być dwie przegrane „pistoletówki”, które zamknęły biało-czerwonym drogę do zwycięstwa. Nieudany start podciął skrzydła Polakom, co było doskonale widoczne na drugiej mapie. Cały Cobblestone przebiegał pod dyktando Szwedów. Kinguin w pewnym momencie po prostu dało za wygraną i bezradnie czekało na zakończenie spotkania. Przegrana w półfinale wiązała się z zajęciem pozycji 3-4. i zdobyciem 4 tysięcy dolarów.

 

Space Soldiers przybyło do Wrocławia jako jeden z głównych faworytów do wygrania całego turnieju. Turcy szybko udowodnili, że pokładane w nich nadzieje nie były bezpodstawne. Najpierw sprawnie uporali się z zespołem Imperial i tym samym trafili do półfinału zawodów. Tam trafili na Gatekeepers, które nie zawiesiło poprzeczki zbyt wysoko i w konsekwencji pożegnało się z turniejem. Wielki finał paradoksalnie okazał się najbardziej jednostronnym spotkaniem. Space Soldiers całkowicie zdeklasowało Red Reserve, które wcześniej wyeliminowało Team Kinguin. Turecka formacja wzbogaciła się o 15 tysięcy dolarów.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze