Znowu 1:0! Wolfsburg pozostaje w Bundeslidze

VfL Wolfsburg pokonał w rewanżowym meczu barażowym o Bundesligę Eintracht Brunszwik 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył zaraz po przerwie Vieirinha. W barwach gości nie wystąpił kontuzjowany Jakub Błaszczykowski. Z kolei zespole gospodarzy zabrakło innego Polaka - Adama Matuszczyka.

Przed rokiem VfL Wolfsburg bił się o europejskie puchary, ale dziś rzeczywistość jest zupełnie inna. Klub z Volkswagen Arena, czyli trzeci od końca zespół Bundesligi walczył o pozostanie w elicie w barażowym starciu z trzecim zespołem 2. Bundesligi, Eintrachtem Brunszwik - w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością zwyciężył 1:0. Tak samo było w poniedziałkowym meczu. Bomba reprezentanta Portugalii - Vieirinhy zapewniła skromną wygraną "Wilkom".

Od 82. minuty gospodarze byli zmuszeni do gry w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał wtedy obrońca Eintrachtu Maximilian Sauer.

W barwach gospodarzy nie wystąpił Jakub Błaszczykowski, który w meczu z HSV Hamburg doznał kontuzji. Niewykluczona jest jego absencja podczas starcia reprezentacji Polski z Rumunią w ramach eliminacji do MŚ 2018 10 czerwca. Zawodnikiem Eintrachtu jest Adam Matuszczyk, jednak nie znalazł się w kadrze na to spotkanie - 21-krotny reprezentant Polski w zeszłym sezonie występował na zapleczu Bundesligi regularnie. Natomiast w tych rozgrywkach pojawił się na placu gry tylko raz.

Awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej VfB Stuttgart Marcina Kamińskiego i Hannover 96, którego zawodnikiem był do końca sezonu Artur Sobiech, zajmując miejsca zdegradowanych drużyn FC Ingolstadt 04 i SV Darmstadt 98.

Eintracht Brunszwik - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)

Bramka: Vieirinha (49')