French Open: Tenisista stracił akredytację po napastowaniu dziennikarki

Tenis
French Open: Tenisista stracił akredytację po napastowaniu dziennikarki
fot. PAP

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open cofnęli akredytację Maxime Hamou. Niespełna 22-letni reprezentant gospodarzy podczas wywiadu po przegranym meczu pierwszej rundy napastował dziennikarkę.

"Organizatorzy turnieju podjęli decyzję o cofnięciu akredytacji Maxime Hamou ze względu na jego wczorajsze niewłaściwe zachowanie względem dziennikarki" - napisano w komunikacie francuskiej federacji tenisowej (FFT), który wysłano dziennikarzom we wtorkowy wieczór.

Hamou, który do głównej drabinki dostał się z kwalifikacji, przegrał w poniedziałek z rozstawionym z "22" Urugwajczykiem Pablo Cuevasem 3:6, 2:6, 4:6. Po spotkaniu 287. zawodnik rankingu ATP udzielał wywiadu pracującej dla jednej ze stacji telewizyjnych Maly Thomas. Kobietę, która stanęła obok niego, przytulił do siebie, a potem podczas rozmowy trzykrotnie próbował pocałować w szyję, choć zawstydzona dziennikarka się broniła przed tym. Pod koniec położył też rękę na biuście kobiety, a ta ją strąciła.

W komunikacie FFT zaznaczono też, że szef organizacji zwrócił się do komisji rozjemczej o zbadanie zachowania młodego tenisisty, które określono jako niewłaściwe.

 

Mecze French Open do obejrzenia na kanałach Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2.

 

Zamów produkt TENIS PREMIUM.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie