Handley odchodzi, Moskwa zostaje w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Siatkówka
Handley odchodzi, Moskwa zostaje w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
fot. PAP/Piotr Polak

Amerykańska rozgrywająca Erica Handley w przyszłym sezonie nie będzie zawodniczką BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Kontrakt z 7. ekipą Orlen Ligi przedłużyła Kornelia Moskwa.

Erica Handley dołączyła do zespołu z Bielska-Białej pod koniec stycznia 2017 roku, a w Orlen Lidze zadebiutowała w spotkaniu z Grot Budowlanymi Łódź. W sumie 22-letnia rozgrywająca zagrała w siedmiu meczach zdobywając 28 punktów (15 atakiem 8 blokiem i 5 zagrywką).

 

Z kolei umowę z BKS-em przedłużyła Kornelia Moskwa. Wychowanka KPKS Halemba Ruda Śląska, do zespołu ze Śląska dołączyła w 2014 roku i był to jej pierwszy zawodowy kontrakt w karierze. W minionym sezonie 21-letnia zawodniczka zagrała w 24 meczach zdobywając 140 punktów (66 blokiem, 61 atakiem i 13 zagrywką). Po trzech latach gry Moskwa zdecydowała się przedłużyć umowę z klubem o kolejny rok.

 

- Jestem młodą zawodniczką i bardzo cenię sobie pracę trenera Tore Aleksandersena. Praca z nim będzie na pewno dla mnie dużym wyzwaniem. Zostaje zresztą cały sztab szkoleniowy, a ta myśl może bardzo dobrze na mnie wpłynąć. Poza tym Bielsko-Biała to piękne miasto, a nasi kibice są wspaniali - tłumaczyła swoją decyzję Kornelia Moskwa.

ask, Polsat Sport, siatkowka.bks.bielsko.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie