Piazza oficjalnie trenerem PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Piazza oficjalnie trenerem PGE Skry Bełchatów
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport

Roberto Piazza od sezonu 2017/2018 będzie pełnił funkcję trenera PGE Skry Bełchatów. Włoch obejmie to stanowisko po Philippie Blainie, który przyjął ofertę poprowadzenia reprezentacji Japonii.

Po Danielu Castellanim, Miguelu Falasce i Blainie, Piazza to czwarty zagraniczny szkoleniowiec, który poprowadzi bełchatowski zespół.

 

49-letni Włoch karierę trenerską rozpoczynał od roli asystenta w swoim rodzinnym Maxicono Parma (1990-1996). Następnie przez 11 sezonów prowadził Sisley Treviso, z którym osiągał największe sukcesy: siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Włoch, czterokrotnie krajowy puchar i trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. W 2007 roku po raz pierwszy opuścił Półwysep Apeniński, by pełnić rolę asystenta w Dynamie Moskwa. Z rosyjskim gigantem w pierwszym roku zdobył Mistrzostwo Superligi.

 

Po powrocie z Rosji rozpoczął pracę jako pierwszy szkoleniowiec. W tej roli zadebiutował w dobrze mu znanym zespole Sisley Treviso (2009–2012). Następnie związany był z Bre Banca Lannutti Cuneo, który doprowadził do trzeciego miejsca w Lidze Mistrzów.

 

Prowadził także z Olympiakos Pireus, a w ostatnim sezonie z drużyną mistrza Włoch Azimut Modena, lecz w lutym stracił posadę po klęsce swej drużyny z Calzedonią Verona.
 
Praca z PGE Skrą nie będzie jego trenerskim debiutem w PlusLidze. W sezonie 2014/2015 prowadził Jastrzębski Węgiel, a jego drużyna zajęła wówczas czwarte miejsce w ligowej tabeli, ponosząc porażkę w pięciomeczowym pojedynku o brąz właśnie z drużyną z Bełchatowa.


- Jestem przekonany, że prędzej, czy później znów spotkam na swojej drodze polską siatkówkę, albo przez PlusLigę albo przez inną inicjatywę – mówił w jednym z wywiadów.

 

W nowym sztabie szkoleniowym PGE Skry może znaleźć się Michał Winiarski, który pod koniec ostatniego sezonu ogłosił zakończenie kariery zawodniczej.

 

Piazza w szeregach Skry będzie miał do dyspozycji Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa, Marcina Janusza, Roberta Milczarka oraz Nikołaja Penczewa, którzy przedłużyli swoje kontrakty, a także nowych graczy Patryka Czarnowskiego i Grzegorza Łomacza.

ask, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie