Piłka nożna

Kolejny wybryk Teodorczyka, zignorował władze...

Według dziennika "Het Nieuwsblad", Teodorczyk na mocy trzyletniego kontraktu dostaje dwa miliony euro za sezon. W historii Anderlechtu Bruksela żaden piłkarz nie zarabiał takich pieniędzy. Ostatnia numerem jeden na liście płac był Youri Tielemans. Reprezentant Belgii, który latem przeniesie się do AS Monaco, miał zagwarantowane milion euro rocznie.

 

Chociaż Teodorczyk podpisał rekordowy kontrakt, to być może latem i tak zmieni otoczenie. Gdyby pojawiła się ciekawa oferta, działacze Anderlechtu Bruksela nie prawdopodobnie dadzą zielone światło na transfer.

 

"Teo" ma za sobą znakomity sezon. W lidze strzelił 22 gole, co dało mu koronę króla strzelców. W całym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał 53 mecze i zdobył 30 bramek.

 

Teodorczyk trafił do Belgii latem ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. Radził sobie na tyle dobrze, że w belgijskim klubie błyskawicznie zapadła decyzja o wykupieniu piłkarza. Długo negocjowano jednak warunki kontraktu "Teo". Ostatecznie, transfer sfinalizowano pod koniec marca tego roku. Dynamo Kijów zarobiło 4,5 miliona euro.