ME w kajakarstwie górskim: Polaczyk 6. w eliminacjach

Mateusz Polaczyk zajął szóste miejsce w eliminacjach slalomu K1 mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim, które w czwartek rozpoczęły się w słoweńskiej miejscowości Tacen. Awans do półfinału wywalczyli także Dariusz Popiela i Maciej Okręglak.

Popiela uzyskał 17. wynik, natomiast Okręglak, olimpijczyk z Rio de Janeiro, był 19. Polacy zapewnili sobie awans już w pierwszym przejeździe.

W komplecie do półfinału przeszły również osady C2: Marcin Pochwała i Piotr Szczepański, Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak oraz Filip i Andrzej Brzezińscy. Pochwała i Szczepański zajęli dziewiątą lokatę, a dwie pozostałe dwójki musiały startować w drugim przejeździe, w którym uplasowały się na drugiej i trzeciej pozycji.

W konkurencji C1 kobiet, która za trzy lata zadebiutuje na igrzyskach w Tokio, Polkom nie udało się zakwalifikować do półfinału. Najbliżej celu była Aleksandra Stach - siedemnasta w pierwszym przejeździe (awansowało 15 zawodniczek) oraz ósma w drugim (awansowało pięć). Oliwia Jeleńska zajęła odpowiednio 21. i 10. miejsce, a Ewa Hurkała - 23. i 14.

W piątek odbędą się eliminacje K1 kobiet i C1 mężczyzn oraz finały rywalizacji drużynowej we wszystkich pięciu konkurencjach.