Oni mogą zawojować świat tańców latino!

Inne

Są wicemistrzami świata do lat 21, ale podczas igrzysk dyscyplin nieolimpijskich będą startować w kategorii dorosłych. Poznajcie Annę Wałachowską i Bartosza Lewandowskiego – reprezentantów Polski na The World Games w tańcach latynoamerykańskich, wspieranych przez wicemistrzów Polski w „łacinie” w kategorii Młodzież - Jana Bednarza i Wiktorię Lassak.

Przygodę z tańcem Anna rozpoczęła w przedszkolu, Bartosz w podstawówce, ale parę taneczną tworzą od 2015 roku.

- Rozstałam się z moim dotychczasowym partnerem, a ponieważ byliśmy parą prywatnie, stwierdziliśmy, że może warto byłoby spróbować także razem tańczyć – opowiada 20-letnia tancerka - okazało się, że to był bardzo dobry wybór, że to jest to, co chcemy robić wspólnie i że to jest nasza pasja. Trenerzy także potwierdzili to, że  powinniśmy razem tańczyć i tak to teraz wygląda.

Miłości to nie przeszkodziło. Wręcz odwrotnie.

- Nasza przygoda z tańcem i w miłości trwa, jesteśmy razem i prywatnie i tanecznie i się na obu tych polach spełniamy – tłumaczą z uśmiechem reprezentanci studia tańca DUET w Warszawie.

Ich największym dotychczasowym sukcesem jest wicemistrzostwo świata w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Under 21, które wywalczyli w tym roku. The World Games 2017 to największa impreza sportowa, w jakiej wezmą udział, dla nich znacząca dokładnie tyle, co igrzyska.

- Ogromna duma i honor, że możemy reprezentować Polskę na tak wielkiej imprezie. Takie rzeczy normalnie się ogląda w telewizji, a my będziemy mogli wyjść z biało-czerwoną flagą  i w końcu poczuć jak to jest być reprezentantem Polski na igrzyskach – mówią z błyskiem w oku.

Ekscytację czują też ich młodsi koledzy – Jan Bednarz i Wiktoria Lassak, którzy póki co na The World Games pojadą w roli kibiców.

- Liczymy, że zajdą jak najdalej i będziemy mogli jak najdłużej siedzieć koło tego pakietu i ich dopingować – przyznają w oczekiwaniu na rywalizację najlepszych tancerzy świata.
 
Mimo że Wiktoria ma dopiero 14 lat, a Janek – 16 już sięgnęli po wicemistrzostwo Polski w kategorii Młodzież, w której rywalizuje się do 18 roku życia. Ich potencjał dojrzał więc nie tylko trener KS M-TEAMU Kraków.

- To jest para, która startuje pierwszy rok w kategorii młodzieżowej, a już sięgnęła po wicemistrzostwo Polski i  przygotowuje się właśnie do mistrzostw świata. Wybitnie utalentowany duet, ale dysponujący mniejszym budżetem. Widać że jest w nich ogromna pasja. Spędzają na parkiecie bardzo dużo czasu i nie jest to czas przez nikogo wymuszony – rodziców, czy trenerów, a wręcz przeciwnie - to jest ich inicjatywa, ich zaangażowanie, co widać i co przekłada się na rozwój. Mam nadzieję, że już niedługo pójdą w ślady Ani i Bartosza i wedrą się do światowej czołówki – mówi trener Konrad Mazurek.

Póki co Wiktoria i Janek swoich starszych kolegów będą mogli podziwiać z trybun wrocławskiej Hali Stulecia, wszyscy – na sportowych antenach Polsatu. The World Games 2017 to największa impreza sportowa 2017 roku w Polsce. Od 20 do 30 lipca blisko 4000 sportowców z całego świata powalczy o ponad 200 kompletów medali. Cztery z nich będzie można wywalczyć w konkurencjach tanecznych. Poza tańcami latynoamerykańskimi będą także te standardowe oraz salsa i rock’n’roll akrobatyczny.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze