Polska – Urugwaj na Narodowym? Jest jeden warunek

Piłka nożna
Polska – Urugwaj na Narodowym? Jest jeden warunek
fot. Cyfrasport

Być może już w listopadzie na Stadionie Narodowym piłkarska reprezentacja Polski zagra towarzysko z Urugwajem. Najpierw jednak podopieczni Adama Nawałki muszą awansować na rosyjski mundial – to jedyny warunek jaki powinni spełnić Biało-Czerwoni.

Jak poinformował ”Przegląd Sportowy” odpowiednie dokumenty zostały już podpisane, federacje dogadały się co do zorganizowania meczu towarzyskiego. Polacy muszą jednak dowieźć prowadzenie w eliminacyjnej grupie E. Jeżeli tak się stanie Biało-Czerwoni bezpośrednio awansują na mundial w Rosji i nie będą musieli brać udziału w barażach, a co za tym idzie zwolni im się termin na sparingi.

 

Rzecz jasna przyjazd takich gwiazd jak Edinson Cavani czy Luis Suarez byłby świetnym sprawdzianem dla piłkarzy Nawałki. Selekcjoner chciałby jesienią zagrać jeszcze jedno spotkanie z ekipą spoza Europy, być może będzie to afrykański zespół.

 

Dotychczas z Urugwajem graliśmy trzykrotnie, zawsze towarzysko. W 1986 roku zremisowaliśmy 2:2, w 1992 wygraliśmy 1:0, a w 2012 roku ulegliśmy 1:3. W eliminacyjnej grupie E Polska zajmuje pierwsze miejsce i ma aż sześć punktów przewagi nad drugą Czarnogórą.    

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze