Historyczny triumf Realu Madryt! "Królewscy" drugi raz z rzędu wygrali Ligę Mistrzów

Real Madryt pokonał w finale Ligi Mistrzów Juventus 4:1 i jako pierwsza drużyna w historii obronił to trofeum. "Królewscy" zdominowali zwłaszcza drugą połowę spotkania i pokazali, że w Europie nie mają sobie równych. To dwunasty triumf "Los Blancos", licząc z rozgrywkami Pucharu Europy.

To był niezapomniany, historyczny wieczór w Cardiff! Real miał przed finałem jeden cel – obronić zdobyte przed rokiem trofeum. Faworyta starcia z Juventusem wskazać było ciężko, ale jednak wiele osób przewidywało, że to ”Stara Dama” sięgnie po tytuł. Obie ekipy mogły wystąpić w praktycznie najmocniejszych składach.

Podopieczni Massimiliano Allegriego zaczęli odważnie. W pierwszych minutach stworzyli sobie trzy dogodne okazje do zdobycia gola. Na posterunku był jednak zawsze Keylor Navas. Piłkarze Juventusu byli bardzo skoncentrowani, kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wtedy do pracy wziął się, dotąd niewidoczny Cristiano Ronaldo i otworzył wynik spotkania. ”Stara Dama” szybko się otrząsnęła i już siedem minut później był remis. Kapitalną akcję Juve wykończył Mario Mandzukic, który chciał się złożyć do przewrotki, nie do końca mu to wyszło, ale wyszła mu za to piękna bramka. Pierwsza połowa stała na bardzo wysokim, wręcz kosmicznym poziomie.

Po przerwie wszystko się zmieniło. Na początku tempo nie powalało, a dominować zaczął Real. Z czasem jego przewaga była bardzo widoczna, a jej udokumentowaniem był gol Casemiro. Trzy minuty później kolejne trafienie zaliczył Ronaldo i było już praktycznie po meczu. Allegri dokonał kilku zmian, ale nic one nie dały, co więcej Juan Cuadrado, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, po 20 minutach musiał je opuścić z powodu drugiej żółtej kartki. Na końcu Juventus dobił Marco Asensio. To dwunasty triumf ”Królewskich” W Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Real jest pierwszą drużyną, która potrafiła obronić to trofeum.

Juventus - Real 1:4 (1:1)

Bramki:Mario Mandzukic (27) - Cristiano Ronaldo (20, 64), Casemiro (61) Marco Asensio (90)

Czerwona kartka: Juan Cuadrado (Juventus, 84 - za drugą żółtą).

Relacja zakończona

Historyczny wieczór w Cardiff. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne.

Koniec! real madryt z dwunastym pucharem Ligi Mistrzów!

Juventus stracił dzisiaj wiecej bramek niż w całej edycji Ligi Mistrzów!

GOOOOOOOL! REAL TRIUMFUJE, REAL SIĘ BAWI. KAPITALNA AKCJA MARCELO, PODANIE DO ASENSIO I TO JUŻ JEST DEKLASACJA.

Alvaro Morata zmienia Kroosa

Można powiedzieć, że ten mecz zakończył się po trzecim golu dla Realu. Juventus już bez wiary

Cuadrado nadepnął na nogę Ramosa, otrzymał drugą żółtę kartke i musiał opuścić boisko. Głupie zachowanie Kolumbijczyka, który na murawie pojawił się 20 minut wcześniej.

Schodzi Isco, wchodzi Asensio. Genialny występ Hiszpana.

Wreszcie dobra okazja dla Juve. Dośrodkowanie Alvesa z wolnego i strzał Alexa Sandro minimalnie mija słupek bramki Navasa.

Lemina za Dybale. Presja finału chyba przerosła Argentyńczyka, który zanotował słaby występ.

Benzema, mimo że bez bramki może być zadowolony z wystepu. Francuza zmienia Gareth Bale

Bez pomysłu gra Juventus, a Real kontroluje boiskowe wydarzenia.

Cuadrado od tyłu zaatakował Ronaldo i otrzymał żółtą kartkę.

Claudio Marchisio za Pjanicia

Real zasłużenie prowadzi, a Juventus nie robi zbyt wiele żeby zmienić wynik. Allegri reaguje i wpuszcza szybkiego Juana Cuadrado

Tym razem Modrić zagrał sobie z Carvajalem na boku i dośrodkował w pole karne. Tam pojawił się Ronaldo i sytuacja Juventusu staje się dramatyczna.

GOOOOOOOL! RONALDO PODWYŻSZA NA 3:1

GOOOOOOL! CASEMIRO KROPNĄŁ Z DYSTANSU, PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD KHEDIRY I BUFFON BEZ SZANS.

Kolejne świetne dośrodkowanie Marcelo, ale piłkarze Realu nie zamknęli wrzutki. "Królewscy" w ataku

Dużo lepiej w drugą połowę wszedł Real, który przeważa. Juventus jakby został w szatni.

Modric! Dobra próba Chorwata, ale pewnie broni Buffon

Żółty kartonik dla Kroosa za faul na Khedirze.

Tym razem brzydkie wejście Isco w nogi Alvesa. Druga połowa na razie nie zachwyca, tempo lekko siadło

Leży na boisku Bonucci

Marcelo daje kapitalne prostopadłe podania na lewej flance. Nieco za łatwo przechodzą one przez linię defensywną Juventusu. Na razie bez konsekwencji.

Juventus zamknięty na własnej połowie, ostatnie sekundy pierwszej połowy

Posiadanie piłki dla Realu, teraz "Królewscy" długo rozgrywają atak pozycyjny. Jak jednak widać nie są mistrzami w tym elemencie.

Dobra akcja Juve. Strzał Pjanicia jednak zablokowany

Mała ciekawostka: Gol Ronaldo był pięćsetnym trafieniem Realu w Lidze Mistrzów

... ale strzał w mur

Wolny z dogodnej pozycji dla Juve...

I znowu Ronaldo, tym razem źle trafił głową w piłkę. Idealną piłkę dostał Brazylijczyk od Marcelo.

Tym razem przewrotką chciał popisać sie Ronaldo, ale jego strzał zablokowany. Po chwili kartka dla Ramosa za kolejny faul.

Ramos nieczysto zatrzymywał Dybale. To powinna być kartka.

Piłkarze Juventusu cały czas mieli piłkę w powietrzu, Alex Sandro dośrodkował z woleja, piłkę przyjął Higuain odegrał do Mandzukicia, a ten chciał się złożyć do przewrotki, to nie do końca wyszło... wyszedł za to piękny gol.

ŁOOOOOOO! ALEŻ GOOOOOOL MANDZUKICIA

Tym razem ładna kontra Juventusu, ale strzał Higuaina zablokowany.

To jedenasty gol Portugalczyka w tej edycji LM

GOOOOOOL! CRISTIANO RONALDO! KAPITALNA KONTRA REALU, RONALDO DO CARVAJALA, TEN WYCOFAŁ DO PORTUGALCZYKA I CZTEROKROTNY ZDOBYWCA ZŁOTEJ PIŁKI PRECYZYJNYM STRZAŁEM UMIESZCZA PIŁKĘ W SIATCE.

Spjęcie Ramosa z Mandzukiciem, dwaj zadziorni piłkarze, ale nad wszytskim panuje Felix Brych.

Poza akcjami z pierwszych minut meczu, tak naprawdę nic ciekawego w Cardiff nie oglądamy. Dużo walki, błędów i fauli.

Real powoli zaczyna się rozkręcać, a Juventus gra nieco bardziej nerwowo, dużo pojedynczych błędów "Starej Damy".

Real liczy na błędy lini defensywnej, przed chwilą złepodanie Bonucciego i "Królewscy" już ruszali z kontrą. Juventus jest jednak świetnie przygotowany pod względem taktycznym, gdyż każda próba wyjścia z kontratakiem jest od razu przerywana faulem.

Juventus dominuje, a Real musi przeczekać ciężki okres. Turyńczycy rządzą na razie na każdej płaszczyznie i brakuje tylko kropki nad "i".

Ależ dobre, precyzyjne uderzenie Pjanicia! Po raz kolejny interweniuje Navas.

Real próbował uspokoić grę, dłużej porozgrywać piłkę, ale piłkarze z Turynu są bardzo skoncentrowani i na razie pewni w odbiorze.

Higuain! Bardzo dobry strzał i Nanas z problemami

Dużo niedokładności w pierwszych minutach. Pierwsza akcja Juventusu i strzał Higuaina jednak za lekki i spokojnie łapie futbolówkę Navas.

Juventus nie schodzi z połowy Realu, ale widać, że obie druzyny lekko poddenerwowane od samego początku.

ZACZYNAMY!!!

Piłkarze już w tunelu, minuty do rozpoczęcia najważniejszego meczu w Europie w tym sezonie!

W Cardiff trwa ceremonia otwarcia finału

Kwadrans do rozpoczęcia meczu!

A tu jeszcze pełne składy i ławki rezerwowych. Lepszych piłkarzy na zmianę ma chyba Zinedine Zidane, który w zanadrzu m.in. Walijczyka Garetha Bale'a.

Zobaczcie co o finale powiedział prezez PZPN

Boniek: Real czy Juve? Większy głód turyńczyków!

Real Madryt wygrał pięć poprzednich finałów Ligi Mistrzów, do których udało mu się dotrzeć (1998 – 1:0 z Juventusem, 2000 – 3:0 z Valencią, 2002 – 2:1 z Leverkusen, 2014 – 4:1 po dogrywce z Atletico, 2016 – po karnych z Atletico). Odwrotny trend zapanował w Turynie – Juventus przegrał bowiem cztery poprzednie finałowe mecze w Champions League (1997 – 1:3 z BVB, 1998 – 0:1 z Realem, 2003 – po karnych z Milanem, 2015 – 1:3 z Barceloną).

Znamy już oficjalne składy!

Juventus: 1-Gianluigi Buffon - 15-Andrea Barzagli, 19-Leonardo Bonucci, 3-Giorgio Chiellini - 23-Dani Alves, 5-Miralem Pjanic, 6-Sami Khedira, 12-Alex Sandro - 21-Paulo Dybala, 17-Mario Mandzukic - 9-Gonzalo Higuain.

Real: 1-Keylor Navas - 2-Dani Carvajal, 4-Sergio Ramos, 5-Raphael Varane, 12-Marcelo - 19-Luka Modric, 14-Casemiro, 8-Toni Kroos - 22-Isco, 9-Karim Benzema, 7-Cristiano Ronald

W Cardiff trener Realu, Zinedine Zidane spotkał swoich starych znajomych.

Dobry wieczór! Zapraszamy na ostatni w tym sezonie wieczór z Ligą Mistrzów. W wielkim finale zmierzą się dziś ekipy Juventusu i Realu Madryt