Linette awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa pokonując 30. w rankingu WTA, Chorwatkę Anę Konjuh 6:0, 7:5, która jednocześnie jest… jej deblową partnerką. Polka była niesamowicie skuteczna i pokonała rywalkę do zera w zaledwie... 18 minut! – Zagrałam naprawdę spokojnie i w tego się cieszę, ale trzeba przyznać, że Ana psuła bardzo dużo – powiedziała Linette.

 

W sobotę w trzeciej rundzie miała zmierzyć się ze Switoliną, która jest szóstą rakietą świata. Zawodniczki nie wyszły jednak na kort. Ten i kilka innych spotkań zostało bowiem przełożonych ze względu na opady deszczu.

 

Urodzona w Odessie Switolina jest jedną z faworytek Rolanda Garrosa po swoich ostatnich zwycięstwach w Stambule i Rzymie. Będzie to pierwsze spotkanie między obiema zawodniczkami. – Nie grałam wcześniej z Switoliną. Mam trochę czasu, by się przygotować, podpytać trochę osób, zobaczyć parę meczy z nią. Muszę się po prostu trochę lepiej przygotować – podsumowała.

Linette
Svitolina
0:0
Zapis relacji

Polka pojawi się na korcie po pojedynku R. Gasquet - G. Monfils.

W tym momencie trwa przerwa spowodowana opadami deszczu. Monfils prowadzi w pierwszym secie 6:5.

Linette: To mój największy sukces w karierze

Awansując do trzeciej rundy French Open w Paryżu Magda Linette osiągnęła swój najlepszy wynik w turnieju Wielkiego Szlema. 94. w rankingu WTA tenisistka z Poznania zapewnia, że to jej największy sukces w karierze. W walce o 1/8 finału zmierzy się pani z jedną z faworytek paryskiego turnieju, Ukrainką Jeleną Switoliną, szóstej obecnie rakiety na świecie.

W Paryżu nadal pada...

French Open: Radwańska i Linette zagrają na największym korcie

Mogący pomieścić prawie 15 tysięcy kibiców kort Philippe'a-Chatrier, główna arena French Open, będzie miejscem pojedynków Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette o awans do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Paryżu. Poprzednio do trzeciej rundy rywalizacji w Wielkim Szlemie dwie Polki dotarły w Australian Open w 2008 roku, a były nimi Radwańska i Marta Domachowska.

Niestety nadal trwa przerwa...

Oby Linette zaskoczyła Katarzynę Nowak i pobiła jej sukces!

Nowak: Linette musiałaby mieć dzień konia, aby pokonać Switolinę

 

Dziś już chyba Polka nie wystąpi... Nadal pada.

Tak jest, dziś nie zobaczymy Magdy Linette na korcie.

Dziękujemy za udział w dzisiejszej relacji. Oby jutro nie padało!