Startują Mistrzostwa Polski Kobiet w CS:GO

E-sport
Startują Mistrzostwa Polski Kobiet w CS:GO
fot. E-Blue Angels

Kobiece drużyny Counter-Strike’a: Global Offensive już dziś rozpoczną zmagania w pierwszych Mistrzostwach Polski Kobiet CS:GO.

W zmaganiach udział wezmą cztery zespoły. O mistrzowski tytuł powalczą panie spod szyldów Unicorns Female, Team Phoenix, Team Female Hydra oraz E-Blue Angels. Formacje powalczą w systemie BO3 każdy z każdym. Po trzech kolejkach dwie najlepsze ekipy awansują do wielkiego finału. Stawką turnieju – oprócz potwierdzenia dominacji na żeńskiej scenie – są nagrody rzeczowe o łącznej wartości 5,500 złotych oraz 1,500 złotych w gotówce. Rozgrywki wystartują już dziś o 16:00.

 

3 czerwca

16:00 – Team Phoenix vs Unicorns Female – BO3

19:00 – Team Female Hydra vs E-Blue Angels – BO3

 

4 czerwca

16:00 – Team Phoenix vs Team Female Hydra – BO3

19:00 – Unicorns Female vs E-Blue Angels – BO3

 

10 czerwca

16:00 – Unicorns Female vs Team Female Hydra

19:00 – E-Blue Angels vs Team Phoenix

 

- Mimo że jest bardzo dużo Pań grających na co dzień w CS:GO, to jednak z różnorakich powodów polskie składy można było policzyć na palcach jednej reki. Smutnym faktem zawsze dla mnie była liczba polskich drużyn – powiedział Leszek „MED.” Bagnucki, organizator zawodów. - Dzięki pełnionej przeze mnie funkcji udało mi się poznać osobiście dość szerokie grono zawodniczek i poznać wiele trudów i problemów, które stoją na drodze damskich zespołów. Od momentu, kiedy trochę mocniej się w to wszystko zaangażowałem, to moją misją stało się promowanie i popularyzacja damskiego e-sportu w Polsce – stwierdził.

 

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie