French Open: Venus Williams wyeliminowana w 1/8 finału

Amerykańska tenisistka Venus Williams, która w wielkoszlemowym French Open startowała po raz 20., ale jeszcze nigdy go nie wygrała, odpadła z tegorocznej edycji w 1/8 finału. Przegrała ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky 7:5, 2:6, 1:6.

W liczonej od 1968 roku Open Erze nikt nie startował w tym turnieju tak często, jak starsza z sióstr Williams. Serena, wiceliderka światowego rankingu, jest w ciąży i będzie pauzować do końca roku.

Rozstawiona z "10" Venus Williams w pierwszym secie przegrywała 1:5, ale obroniła dwie piłki setowe i ostatecznie zdołała rozstrzygnąć partię na swoją korzyść, wygrywając sześć kolejnych gemów.

Druga i trzecia odsłona to także wysokie prowadzenie Bacsinszky, ale na podobny "pościg" prawie 37-letniej Amerykanki już nie było stać.

Szwajcarka, która dotarła także do ćwierćfinału French Open rok i dwa lata temu, zmierzy się w kolejnej rundzie z Francuzką Kristiną Mladenovic.

"W pierwszym secie miałam przewagę, ale potem zaczęłam podejmować katastrofalne decyzje. Pomyślałam, że nie chcę zakończyć tej niedzieli w taki sposób. Zaczęłam grać odważniej i zmieniać taktykę" - relacjonowała 27-letnia Bacsinszky.

Szwajcarka podziękowała kibicom za wsparcie. Przyznała ze łzami w oczach, że jest wzruszona. "Słyszałam wielokrotnie swoje imię z trybun. To najpiękniejszy kort centralny na świecie" - mówiła.

W ćwierćfinale kibice mogą być jednak po stronie rywalki - urodzonej na północy Francji Mladenovic. Obie tenisistki grały ze sobą dotychczas dwukrotnie, w tym raz w 2017 roku w Pucharze Federacji. Odniosły po jednym zwycięstwie.