Gwiazdy polskiej siatkówki zagrały na piasku na toruńskiej starówce

Siatkówka
Gwiazdy polskiej siatkówki zagrały na piasku na toruńskiej starówce
fot. PAP

Z udziałem m.in. Marcina Możdżonka, Piotra Gacka, Grzegorza Szymańskiego czy Dominika Witczaka rozegrano w niedzielę na toruńskiej starówce Mecz Gwiazd, który był jedną z atrakcji pierwszej części ósmej edycji turnieju siatkówki Plaża Gotyku.

Od czwartku w Toruniu rywalizowali juniorzy, a także amatorzy. W kolejnym tygodniu zmagań swoich sił w sportowej rywalizacji będą mogły spróbować dzieci, studenci, pary mieszane oraz biznesmeni. Natomiast w czwartek 8 czerwca rozpocznie się Grand Prix Polski.

"Sportowa rywalizacja w gotyckiej scenerii jest wspaniałym pomysłem. To wyjątkowe miejsce i zachęcam każdego, kto będzie miał kiedykolwiek okazję przyjechać do Torunia, żeby to zrobił. Organizatorzy są profesjonalistami, a do tego przesympatycznymi ludźmi" - powiedział PAP Piotr Gacek.

Wieloletni libero reprezentacji Polski zakończył w kwietniu sportową karierę. "W Toruniu po raz pierwszy od tego momentu miałem kontakt z piłką" - przyznał Gacek.

Wynik meczu zszedł na dalszy plan, gdyż liczyła się głównie zabawa oraz możliwość kontaktu kibiców z siatkarskimi gwiazdami. Na trybunach zasiadły całe rodziny - od kilkuletnich dzieci po seniorów.

"Cieszę się, że w sercu Torunia kolejny rok możemy gościć gwiazdy siatkówki. To wielkie wydarzenie, nie tylko sportowe, ale i społeczne. Miasteczko siatkarskie przez kilkanaście dni będzie tętniło życiem" - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski.

W niedzielę w Toruniu obecni byli również m.in. Sebastian Świderski i Edward Skorek. By rozegrać zawody na starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, organizatorzy musieli przywieźć 600 ton piasku. Pula nagród w turnieju wynosi 27 tysięcy złotych.

ba, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze