Nice 1 Liga: Górnik Zabrze awansował do Ekstraklasy!

Zespół Górnika Zabrze udźwignął presję i zwyciężył w ostatniej kolejce Nice 1 Ligi utrzymując drugie, premiowane awansem do Ekstraklasy miejsce. Jedyną bramkę w Puławach kapitalnym strzałem zdobył król strzelców ligi, Igor Angulo. Tym samym wyścig o promocję przegrały zespoły m. in. GKS-u Katowice, Zagłębia Sosnowiec i Miedzi Legnica.

Przed ostatnią kolejką w najlepszej sytuacji byli właśnie piłkarze Górnika, którzy musieli wygrać w Puławach, by zapewnić sobie awans do Ekstraklasy. Mecz z Wisłą zaczęli bardzo spokojnie i to puławianie zaatakowali. Goście przetrwali napór gospodarzy i w 22. minucie wyszli na prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem popisał się Igor Angulo, który jak potem się okazało został królem strzelców Nice 1 Ligi.

W drugiej połowie Wisła kompletnie zdominowała boiskowe wydarzenia. Piłkarze z Puław oblegali pole karne przyjezdnych i do ostatnich minut Górnik drżał o wynik. Emocje udzieliły się trenerowi Marcinowi Broszowi, którego sędzia wyrzucił na trybuny. Po ostatnim gwizdku kibice z Zabrza wbiegli na boisku, a ich zespół po roku przerwy wrócił do Ekstraklasy.

W walce o pozycję wicelidera było przed tą kolejką jeszcze pięć innych ekip. Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica i Olimpia Grudziądz wygrały swoje spotkania. Chojniczanka oraz GKS Katowice zgarnęły zaledwie po punkcie.

Komplet wyników 34. kolejki Nice 1 Ligi:

Chojniczanka - Chrobry Głogów 2:2 (Mikołajczak 60', Zawistowski 87' - Michalski 10', Szczepaniak 24')
GKS Katowice - Drutex-Bytovia 1:1 (Mandrysz 48' - Surdykowski 7')
Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Marquitos 65', Midzierski 79')
Podbeskidzie - MKS Kluczbork 3:1 (Kostorz 24', Gumny 57', Szymański 80' - Deja k. 18')
Stal Mielec - Pogoń Siedlce 1:2 (Cholewiak 18' - Tomasiewicz 72', Żytko 80')
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 1:4 (Szewczyk 54' - Zapolnik 50', 57', Kądzior 67', Dadok 90')
Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1 (Angulo 21')
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:1 (Fidziukiewicz 39', Nowak k. 74' - Radzewicz 35')
Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 0:1 (Michalik 13')

Awans do Ekstraklasy: Sandecja Nowy Sącz i Górnik Zabrze.

Spadek z Nice 1 Ligi: Wisła Puławy, Znicz Pruszków, MKS Kluczbork; miejsce barażowe: Drutex-Bytovia

IM, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje!

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 2:2

Koniec! Górnik Zabrze wygrywa z Wisłą Puławy 1:0 i po roku przerwy wraca do Ekstraklasy.

Chojniczanka - Chrobry Głogów 2:2, 90. min

Wyrównanie w Chojnicach, ale to jednak za mało na awans

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 90+3. min

Gorąco w Puławach, Górnik broni się w jedenastu w swoim polu karnym.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 89. min

Oblężenie bramki Górnika trwa już dobre kilka chwil. Końcowe minuty, czy Wisła wyrzuci Górnik z Ekstraklasy?

Podbeskidzie - MKS Kluczbork 3:1, 80. min

I jeszcze gol Szymona Szymańskiego w Bielsko-Białej.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 2:0, 79. min

Tomasz Midzierski podwyższa wynik spotkania. Miedź walczy, ale niestety na nic to, gdyż i Górnik i Zagłębie prowadzą w swoich meczach.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 82. min

Tak naprawdę wszystko zależy już od tego meczu. Górnik ma 10 minut, by utrzymać prowadzenie.

W tabeli wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Zagłębie trzecie.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:1, 74. min

Zagłębie na prowadzenie wyprowadza Tomasz Nowak, który wykorzystał "jedenastkę".

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:0, 65. min

Marcos Marquitos strzela otwierającego gola, czyli już na wszystkich stadionach mamy bramki. Miedź wskakuje na trzecie miejsce w tabeli.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 1:3, 67. min

Wigry powiększają przewagę. Bramkę zdobywa Damian Kądzior.

Chojniczanka - Chrobry Głogów 1:2, 60. min

Kontaktowy gol daje jeszcze nadzieję piłkarzom z Chojnic.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 63. min

Bardzo aktywny jest duet Patejuk-Smektała. Przed chwilą kolejna dogodna okazja puławian.

Podbeskidzie - MKS Kluczbork 2:1, 57. min

Bramka również w Bielsko-Białej, Podbeskidzie zmazuje plamę z początku meczu i obejmuje prowadzenie w starciu z outsiderem ligi. Do siatki trafił Robert Gumny, który kończy dziś 19 lat.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 1:2, 57. min

Dużo dzieje się w Olsztynie. Stomil wyrównał, żeby po kilku chwilach znowu stracić gola. Drugi gol Zapolnika.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 56. min

Rozkręca się Wisła. Najwięcej zagrożenia tworzy prawa strona, ale jak na razie Górnik wychodzi obronną ręką.

GKS Katowice - Drutex Bytovia 1:1, 48. min

Gola strzela Paweł Mandrysz, a GieKSa dalej walczy i marzy o awansie. Droga do tego jednak jeszcze baaardzo daleka.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 0:1, 50. min

Pierwszy gol w Olsztynie autorstwa Kamila Zapolnika.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 50. min

Stuprocentowa okazja dla Wisły! Żemło jednak strzelił idealnie wprost w bramkarza Górnika.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 48. min

Górnik znowu dobrze rozpoczął, przejął inicjatywę, ale pierwsze uderzenie bardzo niecelne. Na razie sprawdzają się długie piłki z lini defensywnej.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 45+1. min

Jeszcze dogodna okazja przed Kurzawą, ale piłkarz Górnika trafia z wolnego prosto w mur. Arbiter kończy pierszą część spotkania. 45 minut i Górnik będzie pewny awansu do Ekstraklasy.

Goli nie oglądaliśmy jeszcze w meczach Miedzi Legnica z Sandecją Nowy Sącz oraz Stomilu Olsztyn z Wigrami Suwałki.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:1, 38.min

Wszystko szybko się zmienia w Sosnowcu. Bardzo ładne, precyzyjne uderzenie Michała Fidziukiewicz i mamy remis.

A tak wygląda na ten moment tabela

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:1, 35.min

I kolejna sensacja! Marcin Radzewicz pokonuje bramkarza Zagłębia po indywidualnej akcji.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:0, 33.min

Na razie bez bramek w Sosnowcu. Zagłębieteoretycznie dalej walczy o awans. Musi jednak wziąć się do roboty i liczyć na zmiane wyniku w Puławach.

Wisła Puławy - Gónik Zabrze 0:1, 32. min

Górnik kontroluje sytuację, stara się rozgrywać piłkę, Wisła wygląda na bezradną i jeżeli nie zmieni niczego w swojej grze, to w przyszłym sezonie zagra w II Lidze.

A tu jeszcze fenomenalna bramka Angulo

Podbeskidzie - MKS Kluczbork 1:1, 24. min

Kacper Kostorz doprowadza do wyrównania.

Chojniczanka - Chrobry Głogów 0:2, 24. min

Chrobry podwyższa prowadzenie za sprawą Łukasza Szczepaniaka.

Podbeskidzie - MKS Kluczbork 0:1, 18. min

MKS jako pierwsza drużyna spadł z Nice 1 Ligi, ale jak widac piłkarze z Kluczborka chcą ładnie pożegnać się z ligą. Sebastian Deja z rzutu karnego.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:1, 22. min

IGOR ANGULO! Ależ piękny gol lidera klasyfikacji strzelców Nice 1 Ligi. Na ten moment Górnik jest w Ekstraklasie.

Stal Mielec - Pogoń Siedlce 1:0, 18. min

W meczu druzyn, które zapewniły sobie utrzymanie i praktycznie nie walczą o nic Stal prowadzi 1:0.

Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 0:1, 13. min

Olimpia wychodzi na prowadzenie w Pruszkowie i w tym momencie awansuje na 3. pozycję. Aby cieszyć się z awansu musi jednak liczyć na zwycięstwo Wisły Puławy. Na listę strzelców wpisał się Damian Michalik.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:0, 15. min

Moment lepszej gry Górnika, ale cały czas muszą być czujni, gdyż Wisła jest niebezpieczna w kontratakach.

Chojniczanka - Chrobry Głogów 0:1, 10. min

Bramka również w Chojnicach. To kolejne zaskoczenie, na razie czołówka tabeli nie potrafi sobie poradzić z dolną częścią ligi. Gola dla Chrobrego strzela Seweryn Michalski.

GKS Katowice - Drutex-Bytovia Bytów 0:1, 7. min

Mamy pierwszego gola! Drutex wychodzi na prowadzenie w meczu z walczącym o awans GKS-em. Bramka niezawodnego Janusza Surdykowskiego. Taki wynik powoduje, że bytowianie zapewnią sobie grę w barażach.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze 0:0, 3. min

O dziwo to Wisła zatakowała w pierwszych minutach. Górnik sie broni, a na stadionie i poza nim widzimy mnóstwo kibiców z Zabrza.