Pierwsza porażka polskich siatkarzy w Lidze Światowej

Polscy siatkarze przegrali z Iranem 1:3 w swym trzecim spotkaniu w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego, po zwycięstwach w starciach z Brazylią i Włochami, ponieśli pierwszą porażkę.

Polacy niedawno mierzyli się z Persami. W towarzyskim starciu rozegranym w katowickim Spodku, które było debiutem selekcjonera Ferdinando De Giorgiego, poradzili sobie bez większych kłopotów, ogrywając rywali 3:0 (25:19, 25:19, 25:23). Obie ekipy wyciągnęły wnioski z tego meczu, jak się okazało – Persowie trafniejsze.

Jedynie pierwsza partia meczu w Pesaro przypominała rywalizację obu ekip z Katowic. Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia (4:0) i na przestrzeni całego seta utrzymywali przewagę. Po drugiej przerwie technicznej (16:10) stało się jasne, że biało-czerwoni już tej partii nie oddadzą. Wygrali gładko, a wynik na 25:18 ustalił Karol Kłos.

Podopieczni trenera Igora Kolakovicia przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Saida Marufa, a na początku drugiej partii groźnie wyglądającej kontuzji oka doznał Mojtaba Mirzajanpour, który musiał zejść z parkietu i szybko został odtransportowany do szpitala. Te okoliczności i gładkie zwycięstwo w pierwszej partii uśpiły Polaków. Rywale całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie, a mistrzowie świata nie byli w stanie wiele wskórać. Nie kończyli ataków, zacięła się gra na środku, zupełnie zagubił się polski blok – mocna broń we wcześniejszych meczach, posypało się przyjęcie.

Perscy rezerwowi pokazali klasę, a gra Iranu nakręcała się z akcji na akcję; ciężko było zatrzymać znakomicie dysponowanego Amira Ghafoura. W efekcie Polacy przegrali dwa kolejne sety 23:25 i 23:25. Na początku czwartego, mimo roszad w składzie, gra siatkarzy trenera De Giorgiego zupełnie się posypała. Po asie serwisowym Mohameda Manaviego przegrywali 3:8 na pierwszej przerwie, nie zdołali zmniejszyć strat w środkowej części seta, w końcówce gonili wynik, ale bez powodzenia. Przegrali tę partię 22:25 i cały mecz 1:3.

Walka o udział w Final Six Ligi Światowej toczy się w tym sezonie w serii turniejów. Biało-czerwonych, po turnieju we Włoszech, czeka rywalizacja w Warnie (9-11 czerwca) oraz w Katowicach i Łodzi (15-18 czerwca). Pięć czołowych ekip fazy interkontynentalnej oraz Brazylia (jako gospodarz) zmierzy się w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniach 4-8 lipca.

Polska – Iran 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25)

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Karol Kłos, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek (libero), Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański.
Iran:
Farhad Salafzoon, Milad Ebadipour, Saman Faezi, Amir Ghafour, Mojtaba Mirzajanpour, Mohammad Gholami – Mehdi Marandi (libero) oraz Farhad Nazari, Mohammadjavad Manavinezhad, Reza Ghara.

Relacja zakończona

POLSKA – IRAN 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25) Koniec meczu! Zdecydowane zwycięstwo siatakrzy Iranu i pierwsza porażka polskich siatkarzy w tej edycji Ligi Światowej.

POLSKA – IRAN 1:2, 21:24 Amir Ghafour - piłka meczowa dla Persów.

POLSKA – IRAN 1:2, 21:23 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – IRAN 1:2, 20:23 Skutecznie Mateusz Bieniek. Polacy jeszcze walczą.

POLSKA – IRAN 1:2, 19:22 Skutecznie Mohamed Manavi

POLSKA – IRAN 1:2, 18:21 Bartłomiej Lemański zaserwował w siatkę.

POLSKA – IRAN 1:2, 17:20 Skuteczna kontra Persów.

POLSKA – IRAN 1:2, 17:19 Dawid Konarski ominął blok rywali.

POLSKA – IRAN 1:2, 15:18 Skuteczny atak po prostej w wykonaniu Amira Ghafoura.

POLSKA – IRAN 1:2, 15:17 Bartłomiej Lemański! Jeszcze jeden blok Polaków. Igor Kolakovic poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 1:2, 14:17 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – IRAN 1:2, 13:16 Michał Kubiak przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – IRAN 1:2, 12:16 Skuteczny atak Rafała Buszka.

POLSKA – IRAN 1:2, 11:16 Siatkarze Iranu utrzymali pięć punktów przewagi na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:2, 11:15 Zablokowany Amir Ghafour.

POLSKA – IRAN 1:2, 10:15 Dawid Konarski obił perski blok.

POLSKA – IRAN 1:2, 7:13 Kłopoty polskich siatkarzy na przyjęciu i Persowie coraz bliżej wygranej w kolejnym secie.

POLSKA – IRAN 1:2, 6:12 Nakręciła się gra Irańczyków. Skutecznie Milad Ebadipour

POLSKA – IRAN 1:2, 5:10 Znów na pięć punktów odskoczyli Persowie.

POLSKA – IRAN 1:2, 5:9 Mateusz Bieniek obił blok rywali.

POLSKA – IRAN 1:2, 3:8 Mohamed Manavi - as serwisowy. Pięć punktów straty Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:2, 2:6 Mateusz Bieniek posłał piłkę w aut. Nic nie wychodzi Polakom od początku tej partii.

POLSKA – IRAN 1:2, 2:5 O czas poprosił Ferdinando De Giorgi.

POLSKA – IRAN 1:2, 2:4 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – IRAN 1:2, 2:2 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – IRAN 1:2, 0:1 Od skutecznej kontry siatkarzy Iranu rozpoczął się set numer cztery.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Iranem

Reprezentacja Polski rozgrywa trzeci mecz w tym sezonie Ligi Światowej. Już teraz możecie wybrać najlepszego zawodnika z kadry Ferdinando De Giorgiego!

POLSKA – IRAN 1:2 (25:18, 23:25, 23:25) Amir Ghafour zakończył seta skutecznym atakiem.

POLSKA – IRAN 1:1, 23:24 Skuteczny atak Dawida Konarskiego. Polacy wciąż walczą!  Igor Kolakovic poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 1:1, 21:24 Atak blok-aut i piłka setowa dla Iranu.

POLSKA – IRAN 1:1, 21:23 Amir Ghafour wykorzystał dziurę w polskim bloku.

POLSKA – IRAN 1:1, 21:22 Mateusz Bieniek obił blok rywali.

POLSKA – IRAN 1:1, 20:21 Protesty Irańczyków przy weryfikacji. Amir Ghafour ukarany żółtą kartką.

POLSKA – IRAN 1:1, 20:21 Autowy atak Persów.

POLSKA – IRAN 1:1, 18:20 Reza Ghara - as serwisowy.

POLSKA – IRAN 1:1, 18:19 Rafał Buszek zatrzymany blokiem.

POLSKA – IRAN 1:1, 18:18 Nieudane rozegranie Michała Kubiaka i Dawid Konarski wpadł w siatkę.

POLSKA – IRAN 1:1, 17:17 Milad Ebadipour - as serwisowy. Trzy punkty z rzędu dla Iranu. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 1:1, 17:16 Zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – IRAN 1:1, 17:14 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – IRAN 1:1, 16:14 Michał Kubiak przedarł się przez blok Iranu. Dwa punkty różnicy na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:1, 14:14 Amir Ghafour po bloku rywali.

POLSKA – IRAN 1:1, 13:12

Od radości do... kontuzji. Kuriozalna sytuacja w meczu Polaków (WIDEO)

Mojtaba Mirzajanpour podczas meczu z Polską doznał nietypowej kontuzji. Zawodnik przyjął cios od kolegi z drużyny tuż po zakończeniu akcji. Sytuacja miała miejsce na początku drugiego seta. Po długiej akcji upadł Mirzajanpour. Sytuacja była jednak bardzo nietypowa, bowiem siatkarza uderzył jego kolega z drużyny.

POLSKA – IRAN 1:1, 11:11 Dawid Konarski zablokowany.

POLSKA – IRAN 1:1, 11:9 Rafał Buszek skończył kontrę Polaków.

POLSKA – IRAN 1:1, 9:8 Amir Ghafour popełnił błąd podwójnego odbicia.

POLSKA – IRAN 1:1, 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:1, 7:7 Pomylił się w ataku Karol Kłos.

POLSKA – IRAN 1:1, 6:4 Seria akcji wygrana przez Polaków.

POLSKA – IRAN 1:1, 3:4 Milad Ebadipour obił polski blok.

POLSKA – IRAN 1:1, 2:2 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – IRAN 1:1, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

POLSKA – IRAN 1:1 (25:18, 23:25) Przestrzelona zagrywka Dawida Konarskiego. Persowie wyrównali stan meczu.

POLSKA – IRAN 1:0, 23:24 Skutecznie Rafał Buszek.

POLSKA – IRAN 1:0, 22:24 Zablokowany Dawid Konarski. Piłka setowa dla Iranu! Czas dla selekcjonera reprezentacji Polski.

POLSKA – IRAN 1:0, 22:23 Zacięta końcówka seta.

POLSKA – IRAN 1:0, 21:22 Mohammad Manavi - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – IRAN 1:0, 21:21 Skuteczna kontra Persów.

POLSKA – IRAN 1:0, 21:20 Amir Ghafour zatrzymany blokiem.

POLSKA – IRAN 1:0, 20:20 Punktuje Dawid Konarski.

POLSKA – IRAN 1:0, 19:20 Przestrzelona zagrywka Macieja Muzaja.

POLSKA – IRAN 1:0, 18:19 Reza Ghara - as serwisowy.

POLSKA – IRAN 1:0, 17:17 Skuteczny atak Amira Ghafoura i znów remis.

POLSKA – IRAN 1:0, 17:16 Amir Ghafour obił polski blok.

POLSKA – IRAN 1:0, 16:15 Skuteczny atak Dawida Konarskiego i punkt przewagi reprezentacji Polski na drugiej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:0, 14:14 Milad Ebadipour zaskoczył Michała Kubiaka potężnym atakiem.

POLSKA – IRAN 1:0, 13:13 Walka punkt za punkt w tej części seta.

POLSKA – IRAN 1:0, 12:12 Autowy atak z drugiej linii w wykonaniu Rafała Buszka.

POLSKA – IRAN 1:0, 10:8 Skuteczny atak Dawida Konarskiego. Igor Kolakovic wziął czas.

POLSKA – IRAN 1:0, 9:8 Amir Ghafour zerwał atak na lewym skrzydle.

POLSKA – IRAN 1:0, 8:8 Kontrę Polaków skończył Rafał Buszek.

POLSKA – IRAN 1:0, 7:8 Punkt zaliczki Persów na pierwszej przerwie.

POLSKA – IRAN 1:0, 7:7 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – IRAN 1:0, 4:3 Fabian Drzyzga - as serwisowy. Piłka przeszła po taśmie na stronę rywali.

POLSKA – IRAN 1:0, 3:3 Wyrównany początek drugiego seta.

POLSKA – IRAN 1:0, 0:2 Bolesny uraz Mojtaby Mirzajanpoura. Został uderzony w oko przez kolegę z drużyny...

POLSKA – IRAN 1:0 (25:18) Karol Kłos zakończył pierwszego seta. Zdecydowane zwycięstwo Polaków.

POLSKA – IRAN 0:0, 24:17 Piłka setowa dla Polski!

POLSKA – IRAN 0:0, 23:17 Dotknięta siatka przez Polaków.

POLSKA – IRAN 0:0, 22:14 Nieczyste odbicie po stronie Iranu. Igor Kolaković poprosił o czas.

POLSKA – IRAN 0:0, 21:14 Przestrzelona zagrywka Persów.

POLSKA – IRAN 0:0, 19:12 Piłka po ataku Michała Kubiaka trafiła w linię, co pokazała weryfikacja.

POLSKA – IRAN 0:0, 18:11 Dotknięcie siatki po stronie Persów.

POLSKA – IRAN 0:0, 17:11 Michał Kubiak zaserwował w taśmę.

POLSKA – IRAN 0:0, 16:10 Michał Kubiak ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – IRAN 0:0, 15:9 Karol Kłos obił irański blok.

POLSKA – IRAN 0:0, 14:9 Skuteczny blok Polaków. Czas dla szkoleniowca reprezentacji Iranu.

POLSKA – IRAN 0:0, 12:8 Dawid Konarski zaatakował po rękach blokujących rywali.

POLSKA – IRAN 0:0, 10:7 Rafał Buszek - as serwisowy.

POLSKA – IRAN 0:0, 9:7 Rafał Buszek zaatakował po bloku.

POLSKA – IRAN 0:0, 8:6 Rafał Buszek przedarł się przez perski blok. Dwa punkty przewagi mają Polacy na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – IRAN 0:0, 7:5 Skuteczny blok Polaków zakończył długą wymianę.

POLSKA – IRAN 0:0, 5:4 Zerwany atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – IRAN 0:0, 4:2 Zablokowany Michał Kubiak.

POLSKA – IRAN 0:0, 4:0 Dobry początek Polaków.

POLSKA – IRAN 0:0, 1:0 Rozpoczynamy trzeci mecz reprezentacji Polski w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Pierwszy punkt zdobył Michał Kubiak.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Dawid Konarski, Rafał Buszek – Paweł Zatorski (libero)
Iran:  Ebadipour, Ghaemii, M. Gholami, A. Gholami, Ghafour – Marandi (libero)

Słuchamy hymnów obu państw.

Przypomnijmy, że Polacy niedawno mierzyli się z Iranem w meczu towarzyskim:

Iran rozgromiony w Spodku! Efektowny debiut De Giorgiego

Polscy siatkarze pewnie pokonali w meczu towarzyskim reprezentację Iranu 3:0. Spotkanie było debiutem selekcjonera Ferdinando De Giorgiego. Przed siatkarzami reprezentacji Polski kolejny sezon zmagań. Biało-czerwonych czeka w czerwcu rywalizacja w Lidze Światowej, następnie udział w Memoriale Wagnera (11-13 sierpnia), wreszcie najważniejsza tegoroczna impreza: mistrzostwa Europy, które od 24 sierpnia do 3 września zostaną rozegrane w Polsce.

Spotkanie rozpocznie się z nieznacznym opóźnieniem.

Kapitalna akcja z meczu Włochy - Brazylia (WIDEO). Czy podobne zobaczymy w starciu Polski z Iranem?

Akcja sezonu?! Nieprawdopodobny popis Lanzy w obronie i ataku! (WIDEO)

Takie akcje kibice siatkówki kochają najbardziej! Filippo Lanza najpierw wskoczył na trybuny, by uratować beznadziejną piłkę, a po chwili zakończył wymianę skutecznym atakiem. Sytuacja w materiale wideo. W pierwszym niedzielnym spotkaniu turnieju Ligi Światowej w Pesaro siatkarze Włoch rywalizują z Brazylią. W pierwszym secie górą byli siatkarze Canarinhos, w drugim wyraźną przewagę mieli Włosi.

Liga Światowa: Polska - Iran. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Reprezentacja Polski od dwóch zwycięstw -z Brazylią (3:2) i Włochami (3:1) - rozpoczęła tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. W ostatniej rywalizacji we włoskim Pesaro zmierzą się z Iranem. Transmisja meczu Polska - Iran od 16:50 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie turnieju w Pesaro:

Liga Światowa 2017: Nieudany rewanż za finał IO. Włosi przegrali z Brazylią

W pierwszym niedzielnym spotkaniu turnieju Ligi Światowej w Pesaro siatkarze Włoch przegrali z Brazylią 1:3. W meczu kończącym turniej reprezentacja Polski zmierzy się z Iranem. Spotkanie Włochów z Brazylijczykami było dla gospodarzy okazją do rewanżu za finał igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wówczas siatkarze Canarinhos wygrali 3:0 (25:22, 28:26, 26:24).

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Światowej Polska - Iran. Początek spotkania o godzinie 17.00.