Święto sportu im. Kazimierza Górskiego we Lwowie. Reportaż (WIDEO)

Piłka nożna

W niedzielę na antenie Polsatu Sport pojawił się reportaż "Święto Sportu im. Kazimierza Górskiego we Lwowie". Zapraszamy Was do oglądania!

Kazimierz Górski urodził się we Lwowie 2 marca 1921 roku jako pierwsze dziecko państwa Górskich. Wychowywał się na Ulicy Gródeckiej w okolicach starej zajezdni tramwajowej. Pierwsze kroki jako piłkarz stawiał na murawie stadionu należącego do zakładowego Robotniczego Klubu Sportowego Lwów. Dziś to stadion Silmasz. Będąc niepełnoletnim, nie mógł brać udziału w oficjalnych rozgrywkach. Jako 17-latek występował więc pod pseudonimem "Sarenka".

 

Tata parę lat przed śmiercią pokazał mi okolice, w których mieszkał, gdzie był stadion Pogoni - wspomina Dariusz Górski, syn Kazimierza.

 

Sport we Lwowie był nieodłącznym elementem kultury. Ba. Wygląda na to że w pewnym momencie zdominował codzienne życie lwowian. Korzenie piłki nożnej na ziemiach polskich odnajdujemy właśnie tu, w końcu 19 wieku.
Mieliśmy papieża Polaka, który był papieżem tysiąclecia. Niektórzy mówią o Kazimierzu, że był trenerem tysiąclecia.

"Święto Sportu im. Kazimierza Górskiego we Lwowie" - premiera obszernego reportażu od 22.30 w niedzielę w Polsacie Sport!

Artur Łukaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze