Mityng w Pradze: Wygrana Kopron w młocie

Malwina Kopron rzuciła młotem 73,98 i wygrała mityng w Pradze. Trzecia była Joanna Fiodorow - 71,14. Minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie wypełniła w biegu na 400 m ppł Joanna Linkiewicz - 55,42.

To rekord życiowy Kopron (AZS UMCS Lublin), a także siódmy rezultat na świecie w tym sezonie. Trenująca ze swoim dziadkiem zawodniczka już wcześniej zapewniła sobie udział w MŚ.

Po raz pierwszy wynik lepszy od wskaźnika PZLA uzyskała w biegu na 400 m ppł wicemistrzyni Europy z Amsterdamu Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) - 55,42. To dało jej drugą lokatę. Na tym samym dystansie powoli do formy wraca Patryk Dobek. Lekkoatleta SKLA Sopot był czwarty i miał czas 50,04 (minimum PZLA 49,35).

Czwarty był także Damian Czykier (Podlasie Białystok) na dystansie 110 m ppł - 13,35. Wygrał z rekordem Afryki Antonio Alkana (RPA) - 13,11.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w biegu na 1500 m Michał Rozmys. 22-letni zawodnik UKS Barnim Goleniów czasem 3.36,37 był dziewiąty, ale poprawił 34-letni rekord Polski do lat 23, który dotychczas należał do Piotra Kurka i od 1983 roku wynosił 3.36,93.

Na piątym miejscu w poniedziałek rywalizację zakończyła na dystansie 3000 m z przeszkodami Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów) - 9.46,16, a ósma była Mariola Ślusarczyk (UKS Barnim Goleniów) - 9.57,28.

W pchnięciu kulą Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław) był piąty - 20,05 m, a szósty Mateusz Mikos (KS Wisła Puławy) - 18,97. W konkursie rzutu oszczepem szóste miejsce zajął Łukasz Grzeszczuk (Warszawianka) - 74,80, a wśród kobiet ósmą lokatę zajęła Klaudia Maruszewska (LKS Jantar Ustka) - 53,96.