Sky Sports: Szczęsny w Juventusie. Szczegóły transferu!

Piłka nożna
Sky Sports: Szczęsny w Juventusie. Szczegóły transferu!
fot. PAP

Angielskie Sky Sports ma informacje na temat przyszłości Wojciecha Szczęsnego. Według telewizji polski bramkarz ma podpisać kontrakt z Juventusem i ma zastąpić Gianluigiego Buffona po zakończeniu jego kariery. Kwota transferu ma wynieść 16 milionów euro.

Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat przyszłości Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz ma za sobą znakomity sezon w barwach AS Roma, jednak formalnie do Rzymu jest tylko wypożyczony z Arsenalu. Arsene Wenger miał z pewnością plan, który zakładał ściągnięcie Polaka z powrotem i rywalizację ze starzejącym się Petrem Cechem - jednak wszystko wskazuje na to, że 27-latek zostanie we Włoszech.

Fundusze na jego wykupienie szykowano z pewnością w Rzymie, jednak w transferową sagę w pewnym momencie włączył się Juventus. W Rzymie 27-latek rozegrał 81 spotkań, zachowując 23 czyste konta i zbierając liczne pochwały. Prezydent AS Roma twierdził, że rozmawiał ze Szczęsnym i jest pewny jego pozostania w klubie.

Angielskie media są jednak pewne, że Polak nie zostanie w stolicy Włoch i podaje szczegóły transferu. Szczęsny ma trafić do Juventusu za 16 milionów euro, czyli około 14 milionów funtów. Z finalistą Ligi Mistrzów ma połączyć go czteroletni kontrakt, w ramach którego ma zarobić prawie 4 miliony euro rocznie.

W Turynie zakładają, że Polak zostanie następcą Gianluigiego Buffona na lata. 39-latek ma rozegrać ostatni sezon w barwach Juve i zejść ze sceny. Szczęsny w barwach Arsenalu wystąpił 181-krotnie, jednak może już nie powiększyć swojego dorobku.

 

Juventus miniony sezon zakończył z mistrzostwem i Pucharem Włoch.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie