Wakacje w Pogoni potrwają tylko dwa tygodnie

Piłka nożna
Wakacje w Pogoni potrwają tylko dwa tygodnie
fot. PAP

W niedzielę 4 czerwca piłkarze Pogoni Szczecin zakończyli na siódmym miejscu rozgrywki ekstraklasy. Od poniedziałku dostali wolne, ale do zajęć wrócą już 19 czerwca, by pod okiem nowego trenera rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu.

- Miniony rok, to nie był stracony okres. Drużyna zmieniła styl gry. Nie udało się wprawdzie poprawić osiągnięcia zespołu trenowanego przez Czesława Michniewicza rok wcześniej, ale wykonaliśmy bardzo dużo pracy i mam nadzieję, że to co ja rozpocząłem mój następca będzie kontynuował. Ja będę śledził grę Pogoni w przyszłym sezonie i kibicował zespołowi – tymi słowami trener Kazimierz Moskal pożegnał się ze szczecińskim klubem.

Jego następcą został Maciej Skorża, który w poniedziałek 19 czerwca po raz pierwszy spotka się ze swym nowym zespołem.

- Zawodnicy na początek przejdą badania wydolnościowe, by dzień później wyjechać na obóz do Wronek – zapowiedział rzecznik Pogoni Krzysztof Ufland.

Miejsce obozu nie jest zaskoczeniem, bo ośrodek we Wronkach jest dobrze znany duetowi trenerskiemu Maciej Skorża – Rafał Janas.

Zgrupowanie we Wronkach potrwa od 20 do 30 czerwca. Zespół rozegra tam trzy mecze kontrolne. Potwierdzone są spotkania z Błękitnymi Stargard i Zagłębiem Lubin. Następnie „granatowo-bordowi” wrócą do Szczecina i do startu rozgrywek trenować będą na własnych obiektach. Po powrocie zaplanowane są kolejne dwa sparingi.

Inauguracyjna kolejka ligi zaplanowana jest od 14 do 17 lipca, więc okres przygotowawczy potrwa niecały miesiąc.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze