Wygraj Euro - 10 ważnych pytań i odpowiedzi

Piłka nożna
Wygraj Euro - 10 ważnych pytań i odpowiedzi
fot. PAP

W piątek 16 czerwca, meczem Szwecja - Anglia rozpoczynamy rywalizację w zabawie "Wygraj Euro". Sprawdźcie co trzeba wiedzieć przed startem rozgrywek, a także później.

1. Stworzyłem drużynę, ale nie jestem zadowolony. Czy mogę coś jeszcze zmienić?

- Tak. Do czasu rozpoczęcia 1. kolejki młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21, a dokładniej do piątku, 16 czerwca, do godziny 17:45, możemy w swojej drużynie robić nieograniczoną liczbę transferów, przesuwać zawodników z rezerwy do składu podstawowego i odwrotnie, a także wyznaczać kapitana i jego zastępcę.

2. Jak przesunąć zawodnika z rezerwy do składu podstawowego?

- Bardzo prosto. Na diagramie boiska łapiemy koszulkę zawodnika rezerwowego i przeciągamy w miejsce zawodnika podstawowego, który zostanie rezerwowym (mechanizm drag&drop). PAMIĘTAJMY, żeby zatwierdzić tę operację przyciskiem ZAPISZ SKŁAD.

3. Czy mogę założyć więcej niż jedną drużynę?

- Jedna osoba może mieć w zabawie nawet 5 reprezentacji. Wystarczy kliknąć w menu po zalogowaniu w zakładkę MOJE DRUŻYNY, a następnie w "+ dodaj nową".

4. Przez pomyłkę wybrałem nie tę ligę regionalną co trzeba. Co teraz?

- Przy nazwie Twojej reprezentacji (prawy górny róg po zalogowaniu) znajduje się przycisk EDYCJA. Wchodzimy w ustawienia konta i poprawiamy.

5. Jak wyzwać innego menedżera na POJEDYNEK?

- Wystarczy wejść z klasyfikacji w jego drużynę, a następnie kliknąć w przycisk WYZWIJ. Najłatwiej jednak skorzystać z wyszukiwarki drużyn z panelu MOJE POJEDYNKI. Trzeba być zalogowanym. Wpisujemy nazwę szukanej drużyny, po jej wyświetleniu tuż obok nazwy pojawi się przycisk WYZWIJ NA POJEDYNEK.

6. Czy już po 1. kolejce dwa darmowe transfery są przed każdą kolejką?

- Tak, ale tylko w fazie grupowej. Przed 2. i 3. rundą spotkań można dokonać dwóch darmowych transferów. Każdy następny to minus 3 punkty odjęte ze zdobyczy punktowych drużyny w najbliższej rundzie spotkań. Np. po 2. kolejce sprzedam czterech piłkarzy. W 3. kolejce na starcie będę miał minus 6 punktów.

A teraz najważniejsze:
- Po 3. kolejce rozgrywek grupowych, a przed meczami półfinałowymi (4. kolejka konkursowa), możemy wykonać aż 8 darmowych transferów.
- Po półfinałach, a przed finałem (5. kolejka konkursowa), możemy wykonać pięć darmowych transferów.

7. Ilu piłkarzy z jednego kraju mogę mieć w swojej drużynie?

- W fazie grupowej można mieć w swoim składzie co najwyżej trzech zawodników z jednej reprezentacji. W półfinałach (4. kolejka konkursowa) limit wynosi 6 piłkarzy, a w finale (5. kolejka konkursowa) można mieć nawet 11 zawodników z jednego kraju. Oczywiście jeżeli zmieścimy się w budżecie.

8. Taka sytuacja. Jeszcze w trakcie meczów 1. kolejki dokonam dwóch darmowych transferów na 2. kolejkę, ale jeszcze przed startem 2. kolejki uznam, że chciałbym jednak zmienić te wcześniejsze. Co wtedy?

- Najlepiej dokonać transferów powrotnych i zrobić nowe. Na koniec liczy się różnica w Waszym składzie między kolejką wcześniejszą a bieżącą. Jeżeli w składzie po roszadach będzie dwóch nowych piłkarzy, to tak jakbyście dokonali dwóch transferów, a więc prowizja nie zostanie pobrana. Jeżeli różnica w składach między poprzednią kolejką a bieżącą będzie wynosić trzech piłkarzy, to prowizja wyniesie minus 3 punkty.

9. Gdzie sprawdzić wykonane transfery?

- Po wejściu w ZRÓB TRANSFERY (w boksach po prawej stronie), pod boiskiem obok przycisku ZAKOŃCZ WYBÓR znajduje się link HISTORIA TRANSFERÓW.

10. Może nie zagrać mój podstawowy zawodnik, ale w rezerwie mam piłkarza, który na pewno zagra. Kiedy mogę spodziewać się dopisania dorobku punktowego rezerwowego?

- Pamiętajcie, że ewentualne punkty rezerwowych lub podwojone punkty zastępcy kapitana, jeśli nie zagra kapitan, są doliczane do dorobku drużyny dopiero po ostatnim meczu danej kolejki.

 

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze